NELER OLUYOR HAYATTA

Güneşli bir günde yıkattığım araba aniden gelen yağmurun ardından çamur içinde kalır , ne zaman güzel bir program yapsam hep bir şey çıkar ve iptal olur , bozulan bir eşyamı tamire götürdüğümde alay eder gibi birden çalışmaya başlar, canımı sıkan bir görüşmenin ardından o gün aksiliklerin ardı arkası kesilmez. Üzerinde kara bulutlar dolaşan , sürekli aksiliklerle boğuşan evrendeki tek kişi hissettiğimiz anlar mutlaka vardır. Aslında tüm bu ters giden olayların yalnızca bizi bulduğu da falan yok . "Ters gidebilecek her şey, ters gidecektir." diyen mühendis Edward A. Murphy ‘nin kanunları bir pilot üzerine 16 değişik noktaya akselometre takılması deneyi sırasında bir mühendisin 16 sensörün tamamını da yanlış takmayı becermesiyle başlamış . Birkaç ay içinde "Murphy Kanunları" mühendislik sahasında çalışanlar arasında yayılmış ve günümüze kadar ulaşmış. Başımıza gelen ufak tefek aksilikler bir yana, bir şeyin istenme oranıyla gerçekleşme oranının ters olduğuna dikkat çeken bu tespitler , aslında tüm bu olumsuz durumların yaşamın ta kendisi olduğunu da hatırlamamıza yardımcı oluyor Bu maddeleri okuduğunuzda demek ki bunları bir tek ben yaşamıyormuşum demek bile yetiyor. Bazıları ise esprili tespitler olmuş “yere düşürdüğün ekmeğin reçelli yüzünün halıya gelme olasılığı, halının yeniliğiyle doğru orantılıdır.”

        Karşımıza çıkan her olumsuzlukta isyanları oynamamalı zaten. Yoksa hayat geçmez, çünkü aksilikler hiç bitmez. Sabah gözümüzü açtığımız andan itibaren yaşanacaklar tamamıyla sürpriz. Trafikte bulunduğun şeritten ilerleyen şeride geçtiğin zaman orada trafik durur ve ayrıldığın şerit akmaya başlar. Ben değil Murphy söylüyor. Tüm önlemleri aldığımızı sanmış olsak ta bir şeyler ters gider ve bizi yokuş aşağı sürüklemeye başlayabilir. Böyle dönemlerde en iyisi yaşananlara teslim olmak ve yeni bir yol haritası çizmektir. Mutlu olmak istiyorsan hayattan çok şey istemeyeceksin, yoksa istediğin gibi gerçekleşmeyen her şey için elinde koca bir hayal kırıklığı kalır. İşte hatırlamamız için bizi bize anlatan Murphy kanunlarından birkaçı ;

Ne zaman bir şey yapmaya kalkışırsanız, mutlaka öncelikle yapmanız gereken başka bir şey çıkar.
Bankadan bir kredi almak için önce o paraya ihtiyacınız olmadığını ispat etmeniz gerekir.
Yere düşen her şey ulaşılması en zor köşeye yuvarlanır.
Birinin seni sevme oranı, senin onu sevme oranının tamamen tersidir.
Diş ağrısı gece ve tatil gününde başlar.
Bir şeyi en uygun fiyata göre ne kadar fazla araştırırsanız araştırın, aldıktan sonra her zaman daha ucuzunu görürsünüz.
Yere düşen şeyler bulunması ve ulaşılması en zor yerlere doğru yuvarlanırlar
Zamanın uzunluğu beklediğiniz şeye göre değişir .
"Yaşam" siz başka planlar yaparken olan şeydir.
 

Yorumlar()
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketAnasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber