15 TEMMUZ DENİNCE...

Merhaba sevgili okuyucularım…

Bazı konular vardı ki unutmamak lazım ve unutturmamak lazımdır.

Kurtuluş savaşı yıllarında bitkin umutsuz Türk halkı “Korkma Sönmez bu şafaklar da yüzen al sancak “ mısralarıyla başlayarak yazdığı İstiklal Marşı ile Türk halkının birlik ve beraberliğinde daha doğrusu bu vatan için gönüldaşlığındaönemli bir sayfa açmıştır Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy…ve yıllarca bu marşımızı hep okuyarak bu günlere geldik Türk Milleti olarak.

Çünkü her kelimesi Türk halkının bir bütün millet olarak  birve diri olmamızı sağlamıştır. 

Bugünlere geldiğimiz de de unutmamamız gereken dün yani 1 yıl önce ki içimizde ki hainlerin ortaya çıkmasıyla vatanımızı düşmanlarla ittifak ederek halkımıza kurşun sıktılar. Ancak Milli duygularıyla tarihinde her zaman düşmanlara korku vermiş olan Türk halkı Çanakkale geçilmez dedi ve göğsünü siper etti düşmanlar dünyayı dar etti tarihinde 1 karış toprağına göz dikenlere…

15 Temmuz bu ülke için bir milad olmuş ve Türk halkının unutmaması gereken çok önemli bir tarih olarak bugünü asla unutmamız ve bu günü hep hatırlayarak Türk halkı olarakmilli duygularımızla yaşayacağız artık. 

15 Temmuz’u yaşayanlar bu ülkenin nasıl satılmaya çalışıldığını içimiz de ki asker ve kamuya sızarak yıllarca bu ülkeyi düşmanlarla ittifak ederek bölmeye küçültmeye vatanı satmaya çalıştıklarının pislikleri önce Allahın bu millete bir lütfu olarak ortaya çıktı. 

Önce şunu bilmeliyiz ki Türk milleti bir ve diri olmak zorundayız.

Türk milleti tüm etnik grupları ve meshepleriyle yıllarca Kocatepe de Çanakkale de Malazgirtte Sarıkamış da Karadeniz de düşman güçlerinin karşısında bir ve diri olarak mücadele vererek bu güzel cennet vatanı bizlere emanet ettiler. Ruhları şaad olsun şehitlerimizin.

Şimdi ise bizlere düşen dış güçlerin her türlü oyunlarına karşın 15 Temmuzu yaşayanlar olarak bu  günü unutmayacağız unutturmayacağız ve düşmanı ve haini nerde görür ve bilirsek emniyet güçlerine bildirerek vatandaşlık görevimizi yaparak kardeşçe bir Millet olarak dik ve diri olmak zorundayız.

Bu ülke şehit kanlarıyla alındı ve bizlere emanet edildi. Değerini iyi bilelim .


Yorumlar()
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketAnasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber