Ana Sayfa > Site Yazarları

NEVAL KÜTÜK - admin
YAŞAMIN ZİRVESİ
13 Kasım 2018 - 427 okunma

Yaşamın zirvesi, öz merkezin derinliklerindedir. Ne kadar derine içilirse yaşamın güzellikleri o kadar ortaya çıkar. Böylece yaşamın yüksekliklerine de erişilir. 
 
Öz merkezinde yaşayan insan uyanık hale gelir ve kendi yaşamını gözlemlemeye başlar. Böylece farkındalık yükselir; yaşam insanı  parlak bir geleceğe yönlendirir. O zaman geçmiş ve gelecek bırakılır; sadece şimdide var olma söz konusu olur. 
 
Öz merkezdeki yaşam, varoluşsal yaşamın içinde olur . O zaman da varoluşsal güven, güzellik, huzur, saadet ortaya çıkar. Tüm arayışlar sona erer ve gizem tecrübe edilir. 
 
Varoluşsal yaşamın içinde yaşamsal aşk vardır. Yaşam aşkı en etkili iyileştirici güçtür. Varoluşsal aşk insanı dünyevi hayattan kurtarır. Yaşam aşkının dönüştürücü etkisi vardır. 
 
Dünyasal yaşam anlık olduğu için bir yararı da yoktur. Yaşama aşık olmak en yüce erdemdir. Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim Sanatı programları bireyi gerçek yaşama ve gerçek aşka yönlendirir. Nefes ve vücut çalıştırma teknikleri bireyi doğal haline , kendi öz haline geri döndürür. 
 
AŞK Sanatı programı, aşkın derinliklerini, yaşam ile aşk arasındaki gizemli büyünün yaşanmasını sağlar. Yaşamın alışkanlık haline gelmemesi ve sıkıcı olmaması için yaşama aşık olmak gerekir . Yaşama aşık olmak için de sıkıcı olan yaşama alışkanlığı bırakılmalıdır. 
Yaşamın  zirvesi aşkın da zirvesidir. 
 
Aşkın zirvesine erişen yaşamın da zirvesine erişir bu yüzden aşk ve yaşam birbirleriyle sıkı bir bağlantıdadır . Aşk kendiliğinden bir coşku içerir, yaşamın içinde de anda kalınırsa bu coşku, saadet yaşanır.  Böylece derinsel bir mutluluk yaşanır. Yaşamı doyasıya yaşamak ve delice aşık olmak yaşamın zirvelerine ulaştırır sizi. Aşk da yaşam da mantık içermez.  
 
Yaşam aşksız olamaz ; aşksız yaşam da gerçek yaşam değildir. Dünyevi hayatta herşeyin bir nedeni vardır ama aşkın ve dolu dolu yaşamın bir nedeni yoktur. Aşık olan insan yaşamda nedensizce akar ve koşulsuz olarak  sever. Kalbini sevdiğine açar ve tabiki kalbini yaşama da açar . Kalbini evrene kapatan kişi ne yaşama aşık olur ne de başka birine. 
 

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


NEVAL KÜTÜK Diğer Yazıları

06 Haziran 2019 - Nihavent Makamında Bir Kanserle Savaş Hikayesi…
21 Şubat 2019 - KUANTUM SIÇRAYIŞ
30 Ocak 2019 - SONSUZLUK
08 Ekim 2018 - İÇSEL SİMYA SANATI
12 Haziran 2018 - RUH EŞİ VAR MI?
22 Mayıs 2018 - KOŞULSUZ SEVGİ
09 Mayıs 2018 - HAYATIN GİZEMİ
20 Nisan 2018 - KİŞİLİK OYUNLARI
09 Nisan 2018 - ​GERÇEK SAMİMİYET
02 Ocak 2011 - AŞK YOLCULUĞU
Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH
UA-107511990-1