Ana Sayfa > Site Yazarları

NEVAL KÜTÜK - admin
SONSUZLUK
30 Ocak 2019 - 402 okunma

Sonsuzluk, spritüel düzeyin niteliklerinden birisidir. Şu an içimizde yaşadığımız maddi düzey sınırlayıcı ve nedenseldir, oysa ki spritüel düzey nedensiz ve sınırsızdır. Maddi düzeyde herşeyin başı ve sonu varken, spritüel düzeyde başlangıç ve son yoktur. Bu düzey zihin ile algılanamaz çünkü sonsuz olan varoluş,  sınırlı olan zihinle algılanamaz.
 
Metafizik ve fizik ayrı kutuplardır, metafizik olan fizikle bağdaştırılamaz. Varoluşsal kavramları zihinsel düzeyde algılayamaz ve anlayamayız. 
Dünyevi yaşamda neden-sonuç zincirleri vardır ve bu nedensellik akıl ile bağlantılıdır. Mantık yürüterek ve düşünerek sonsuzluk algılanmaz. Sonsuzluk sezgisel ve ruhsal boyutla ilgilidir. 
 
Sonsuzluğu algılamak için zihin, zeka , egoyu aşmak ve ruhi öze yoğunlaşmamız gerekir. Varoluşsal bilgi zihin zeka yoluyla değil, deneyim yoluyla elde edilir. 
 
Sonsuzluk ve varoluşun temel prensiplerinden biri deneyimdir. Bu deneyim , duyularla değil öze yaklaşılarak deneyimlenir. Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim Programlarını ve içsel simya yöntembilimini her gün uyguladığınızda değişecek,  dönüşecek ve ruhi özünüzü algılayacaksınız. Her çalışma sonrası farkındalığınız yükselecek ve kendinizi bulacak ve keşfedeceksiniz.  
 
Işte o zaman sonsuzluğun ne olduğunu hissedebilir ve varoluşsal sevgiyi deneyimleyebilirsiniz. Böylece aydınlanacak ve sınırsız özgürlüğü  deneyimleyeceksiniz. Varoluş,  bir dinamiktir ve varoluşta herşey hareket halindedir. Varoluşsal sevgi sürekli derinleşir, dünyevi sevgi ise sürekli yüzeyselleşir.
 
Varoluşsal sevgi evrenseldir ve sonsuzluk deneyimi yaşatır. Varoluşsal sevgi insanı duygusal, zihinsel, fiziksel kalıplara sokmaz çünkü varoluşsal sevgi ruhsaldir. İnsanın özgürce düşünüp davranmasını etkilemez. 
 
Varoluşsal sevgiye erişmiş insan, sevgisini ayırt etmeden tüm insanlıkla paylaşır. Böylece bu sevgi hem paylaşanı, hem de paylaşılanı haz içinde yaşatır.
Sonsuzluk erişilmesi gereken bir hedef, nokta değildir.  Içinizdeki ruhi özünüze odaklanarak sonsuzluğu ve o nedensiz muhteşem hazzı yaşayarak varoluşsal sevginizi tüm insanlıkla paylaşabilirsiniz. 

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


NEVAL KÜTÜK Diğer Yazıları

06 Haziran 2019 - Nihavent Makamında Bir Kanserle Savaş Hikayesi…
21 Şubat 2019 - KUANTUM SIÇRAYIŞ
13 Kasım 2018 - YAŞAMIN ZİRVESİ
08 Ekim 2018 - İÇSEL SİMYA SANATI
12 Haziran 2018 - RUH EŞİ VAR MI?
22 Mayıs 2018 - KOŞULSUZ SEVGİ
09 Mayıs 2018 - HAYATIN GİZEMİ
20 Nisan 2018 - KİŞİLİK OYUNLARI
09 Nisan 2018 - ​GERÇEK SAMİMİYET
02 Ocak 2011 - AŞK YOLCULUĞU
Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH
UA-107511990-1