Ana Sayfa > Site Yazarları

NEVAL KÜTÜK - admin
KOŞULSUZ SEVGİ
22 Mayıs 2018 - 806 okunma

Koşulsuz sevgi, ruhi özünüzün niteliğidir. Saf sevgi, koşulsuzca, beklentisizce ve nedensizce sevmek ve sevgiyi aktarmaktır. İçinizde sevgi taşkın hale geldiğinde onu herkese,  kimseyi ayırt etmeden sunacak ve aktaracaksınız. Koşulsuz sevginin belirtisi ve niteliği,  sürekli paylaşma isteğidir. Sevgiyi canlı tutmanın yolu, beklentisizce vermektir. Sürekli yeni şeyler yaratmak ve onu sevgiliye sunmaktır.

Koşulsuz sevgi içinizde tezahür edince, kendiniz için değil, başkaları için seveceksiniz. Sevdiğiniz kişinin , aşk yaşadığınız kişinin sadece mutlu olması sizin için mutluluğun zirvesi olacak. Almayı düşünmeden aksine hep vereceksiniz, bu verme eylemi tüketici değil,  canlandırıcı ve hayat verici olacak.

Bu dünyanın en çok ihtiyacı olan şey , koşulsuz sevgidir. Bu sevgi bolluk, bereket yağmurlari yağdırır. Çocuklar , koşulsuz sevgiyi en çok yaşayan ve aktarandır fakat zamanla dış etkenler, bencillik, ego yüzünden sevgi koşullu hale gelebilir. O zaman kişi, yaptığı her fedakarlık karşılığında karşılık bekler. Sevgi tükenmeye, hasar görmeye başlar, aşk acılarının temel nedeni budur, hep almak ve karşılik beklemek. Aşkta mutlu olmak için hep vermek ve almayı unutmak gerekir.

Sevgi koşullu hale geldiğinde öfke ve nefret duyguları ortaya çıkabilir.  Bunu hissettiğinizde bu negatif duyguları dönüştürün.  Dünya Değişim Akademisi'nde uygulanan değişim programlarının içeriğinde tüm negatifleri pozitife dönüştürmek vardır. Nefes, konsantrasyon, gevşeme, vücut çalışmaları ile icinizde her negatif duygu dönüşecektir. Negatifle savaşmayın, aksi halde onu büyütürsünüz.

Iki insan birbirini sevince sürekli birbirleri için birşeyler yaparlar ve özverili çabalarda bulunurlar, ama eğer çabalar biterse sevgi tükenmeye başlar . Rutinleşen bir ilişki artık heyecan vermez, ilişkiyi ayakta tutan unsurlar yok olunca sevgiden eser kalmaz. Şikayetler ve sürtüşmeler başlar.

Bilin ki, içinizde sevgiyi yaşarken bir sıkıntı,  acı ve tatminsizlik hissediyorsaniz koşullu sevgi kapınızı çalmıştır, heme farkındalığınızı kutlanın. Sevgi çok güzel bir şey,  onu bencillikle kirletmeyin. Icinizdeki öz, saf sevgiye yoğunlaşın. Icinizdeki saf sevgi uyanıp, diğer kalbe attığında içinizdeki tüm sıkıntı dinecek çünkü o zaman alan değil verene dönüşeceksiniz. Hafifleyecek, paylaşacak ve taşkın hale geleceksiniz...

Koşulsuz sevgiyi her an yaşayın ve yaşatın....Bu dünyayı KOŞULSUZ SEVGİ kurtaracak!!!


Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


NEVAL KÜTÜK Diğer Yazıları

06 Haziran 2019 - Nihavent Makamında Bir Kanserle Savaş Hikayesi…
21 Şubat 2019 - KUANTUM SIÇRAYIŞ
30 Ocak 2019 - SONSUZLUK
13 Kasım 2018 - YAŞAMIN ZİRVESİ
08 Ekim 2018 - İÇSEL SİMYA SANATI
12 Haziran 2018 - RUH EŞİ VAR MI?
09 Mayıs 2018 - HAYATIN GİZEMİ
20 Nisan 2018 - KİŞİLİK OYUNLARI
09 Nisan 2018 - ​GERÇEK SAMİMİYET
02 Ocak 2011 - AŞK YOLCULUĞU
Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH
UA-107511990-1