Ana Sayfa > Site Yazarları

NEVAL KÜTÜK - admin
KİŞİLİK OYUNLARI
20 Nisan 2018 - 678 okunma

 

Toplum içinde ilişkilerimizde farkında olmasak da sürekli maske takıyoruz ve içimize döndüğümüzde bir çok kişilik gözlemleyebiliriz. Öncelikle her bir olaya karşı verdiğimiz tepkilerde kullandığımız maskelerin farkına varmak ve bunları kabul etmek gerekiyor. Kabul ettiğiniz noktada dönüşüm başlıyor.

Kişilik kalabalığı içsel ve dışsal birçok çatışmaya neden olur. Bu çatışmalar gerginlik,  üzüntü ve acılara neden olur. Bu kişilik oyunları hayat boyu devam edebilir, bu da gerçek benliği bulmaya engel olur. Eylemler ve davranışlar genelde özden değil, sahte benlikten yani egodan gelir. Ego, birçok kişilik ve karakter yaratır ve zamanla bunlar size gerçekmiş gibi gelir. Halbuki her türlü maske gerçekten değil sahte olandan gelir. Kendiniz olmak için herşeyi bırakıp,  olduğunuz şey olun ve kimseyi taklit etmeyin, kimseyle kendinizi kıyaslamayın.

Icimizdeki birçok kişilik iç dünyada saklı durur ve o bir anda farklı biri olursunuz, bazen siz de kendinize şaşırırsınız. Zihin ve duygular yeni maskeler üretir. Bunlara dur demek için farkındalık ışığını yakmak gerekir. O zaman kendinizi daha net görür ve ifade edersiniz. Gerçek,  tüm çıplaklığıyla karşınızda beliriverir.

Kendin olmanın önündeki en büyük engel, doğallığı bozmaktır. Kendinizden ne kadar uzaklaşırsanız, gercek' ten de uzaklaşırsınız. En büyük gerçek,  kendi öz varlığınızdır.

Gerçek benliği keşfetmek için dış dünya yolculuğunu bırakıp,  içsel yolculuğa başlayın.  Bu, en büyük değişim olacak. İçe döndüğünüzde, özünüze merkezlendiğinizde içinizdeki kalabalıktan kurtulup, kendinizle ilgili gerçeklerin farkına varırsınız ve gerçeğe uyanırsınız.

Gerçeğe uyanış, en üstün farkındalıktır. Tekbaşınalıktan zevk almaya başladığınızda yalnızlığı da aşacaksınız ve sessizlik size haz vermeye başlayacak. Içinizdeki sessizlik, tüm kişilik kalabalığını ortadan kaldıracak. O zaman kendiniz olacak ve doğal davranacaksınız. Kalıcı ve nedensiz mutluluğun yolu, kendini bilmekten ve tanımaktan geçer.

Insanlar hep bir mucize bekler, birşey olsun ve ansızın herşey değişsin.  Birşeyleri n değişmesini beklemeyin, siz değişin ve değişim aracı olun. Aydınlanmaya bekleyerek ulaşılmaz, aydınlanmaya ansızın, beklenmedik şekilde kişi hazır olduğunda gerçekleşir. O zaman iç dünyanız da aydınlanacak ve kendinize gerçeğin ışığıyla bakacaksınız.

Mucize beklemeyin, siz mucize olun! Gerçek güneşi bir kez doğdu mu o ışık asla sönmez ve her anınız mucize dolu geçer.  Kendinizi keşfeder;  tüm sahte kalıpları, taktığınız maskeleri ve rolleri bırakıp özgürlüğe kanat çırparsınız...


Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


NEVAL KÜTÜK Diğer Yazıları

06 Haziran 2019 - Nihavent Makamında Bir Kanserle Savaş Hikayesi…
21 Şubat 2019 - KUANTUM SIÇRAYIŞ
30 Ocak 2019 - SONSUZLUK
13 Kasım 2018 - YAŞAMIN ZİRVESİ
08 Ekim 2018 - İÇSEL SİMYA SANATI
12 Haziran 2018 - RUH EŞİ VAR MI?
22 Mayıs 2018 - KOŞULSUZ SEVGİ
09 Mayıs 2018 - HAYATIN GİZEMİ
09 Nisan 2018 - ​GERÇEK SAMİMİYET
02 Ocak 2011 - AŞK YOLCULUĞU
Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH
UA-107511990-1