Ana Sayfa > Site Yazarları

NEVAL KÜTÜK - admin
HAYATIN GİZEMİ
09 Mayıs 2018 - 654 okunma

Hayata anlam katan şey gizemdir, varoluş gizemle doludur. Gizem varsa heyecan da vardır, fakat gizem ve merak yoksa o zaman heyecan da yoktur. O zaman hayat sıkıcılaşır ve bayatlaşır. Gizem hayata tat katar. Zihin devreye girdiğinde ise sorgulamaya ve mantık yürütmeye başlar,  o zaman gizem kaybolur. Zihin herseyi bilmek için çabalar ama bilinmeyen bir şey kalmadıysa yaşamanın da bir anlamı yoktur.

Eğer iç rehber olan sezgi kullanılmazsa farkındalık düşmeye başlar ve hayatın derinliği, anlamı kaybolur. Yaşamın güzellikleri şimdiki anda yaşanıldığı için şimdiki an dolu dolu yaşanmadığında güzellikler de kaçırılır. Hayatın gizemi bilinemeyende saklıdır ve bilinemeyen bir sırdır. Bilinemeyen bilinmeye çalışıldığında hersey sıradanlaşır. Hayatın anlamı, bilinemeyende saklıdır.

Hayatta aşk, şiirsellik, güzellik gibi değerli şeyler bilinemeyenle ilgilidir. Sezgi, bilinemeyenden gelen mesajdır ve bu mesaji algılamak için farkındalık vazgeçilmezdir. Gizemin içine dalmak ve hayatın mucizelerini yaşamak için sezgiyi kullanmalısınız. Sezgi ile mutlaka bilinemeyene ulaşırsınız. Sezgi içinizde olduğunda meraklı olursunuz, merak hayatı hayat yapar. Sezgi ve merak olmadan hayatın anlamı da kaçırılır.

Gözler mantık gözüyle bakarsa o zaman gerçekten uzaklaşılır. Her yer ilüzyonla kaplanır. Sezgisel olmayınca hayatın gizemi ve şiirselliği kaybolur. Sezgi sayesinde bilinemeyene güvenmeye başlarsınız ve evrensel güzelliği, sonsuzluğu görmeye başlarsınız.

Sezgi sayesinde spritüel yaşam biçimini de kavrarsınız. Evrensel titreşimle uyum içinde olur, varoluşun gizeminin içine dalabilirsiniz. Gizemle uyum içinde olabilirsiniz, sessizliğin içine dalabilirsiniz. Hayatınızdaki güzellikler sezgi ve farkındalık sayesinde daha bir anlam kazanacak.  Varoluşun güzelliğini görünce geçmiş ve gelecek kaybolacak, şimdiki anda kalacaksınız.

Her gün meraklı,  heyecanlı masum bir çocuk gibi olabilirsiniz. Herşeye koşulsuz sevgi ile bakınca farklı bir anlayış olacak ve varoluşun sonsuz güzelliğini göreceksiniz.  Icinizde masumiyet doğacak ve evrensel güzelliği yaşayacaksınız.

Zihinden zihinsizliğe geçiş yapın ve varoluşun kalbini içinizde hissedin böylece onunla uyum hale geleceksiniz.


Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


NEVAL KÜTÜK Diğer Yazıları

06 Haziran 2019 - Nihavent Makamında Bir Kanserle Savaş Hikayesi…
21 Şubat 2019 - KUANTUM SIÇRAYIŞ
30 Ocak 2019 - SONSUZLUK
13 Kasım 2018 - YAŞAMIN ZİRVESİ
08 Ekim 2018 - İÇSEL SİMYA SANATI
12 Haziran 2018 - RUH EŞİ VAR MI?
22 Mayıs 2018 - KOŞULSUZ SEVGİ
20 Nisan 2018 - KİŞİLİK OYUNLARI
09 Nisan 2018 - ​GERÇEK SAMİMİYET
02 Ocak 2011 - AŞK YOLCULUĞU
Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH
UA-107511990-1