Ana Sayfa > Site Yazarları

NEVAL KÜTÜK - admin
CESUR OLMAK
19 Ekim 2020 - 532 okunma

Gerçeklere göre yaşamak cesaret ister. Bunun karşılığı da coşku ve mutluluktur. Gerçekçi insan korkulardan ve endişelerden özgürdür. Sahte değildir çünkü masumdur.
 
Cesur insan içinde  mutluluğu, coşkuyu bulunduran kişidir . O, duygularını özgürce ifade eder ve takdir beklemez .
Beklenti olmayınca hayal kırıklıkları da yaşanmaz.  Koşulsuz sevgi ve nedensiz coşku tüm negatifleri yok eder. Yıkıcı güçleri yapıcı güçlere dönüştürür . Dünya Değişim Akademisi’ nde bilimsel tekniklerle uygulanan Değişim Programları  sayesinde masumiyet, saflık ve cesaret yaşanır. 
 
İçten gelen koşulsuz sevgi herkesle paylaşıldığında artık insanların sizi yanlış anlamasından korkmayacaksınız çünkü gerçeklerin farkında olacaksınız. Gerçeklerin farkında olmak cesur olmak demektir . Endişe ve korkular bir kenara bırakılınca samimiyetle dolacaksınız.
 
Cesur insan sorumluluklardan,  dolayısıyla kendinden kaçmaz. Herkes kendi olmaktan sorumludur. Bu  sorumluluğu üstlenince gerçekten sorumluluk sahibi olursunuz . Artık kimse size “sorumsuzsun” diyemez. 
 
Herkesin sorumluluğu öz varlığıyla ilgilidir. Sorumluluk dışsal bir şey değildir, içsel bir şeydir. Eğer bu sorumluluktan kaçarsanız, kendinizden de kaçarsınız. Kendinizden kaçtığınızda da acılar başlar. Acı ortaya çıkar. Acı, farkındalıksızlığın sonucudur. 
İçte bir boşluk hissedildiğinde hayatın güzelliklerini göremeyebilirsiniz. Yaşamı ıskalarsınız, ' şimdi’de kalamazsınız. Yapay olma çabaları, sizi öz varlığınızdan uzaklaştırır. 
 
Böyle bir durumda tüm cesaretinizi toplayın ve bu boşluğa kendinizi bırakın . Değişim Sanatı ile yenilenin ve dönüşün. O zaman gerçek ile yüzleşeceksiniz. Hatalarınızı görecek, aynı hataları tekrarlamayacaksınız. 
 
Tekamül yolunda yürüyen insan gerçekten yaşayan insandır . Çünkü olgundur. Gerçekten yaşamak, var olmak demektir. 
 
Bizler ilk doğduğumuzda tam bir cesarete sahiptik, bebek hiçbir şeyden korkmaz. Ancak yaşam ilerledikçe aile ve toplumun koşullandırmaları ile  insanın cesareti kırılır. Cesaret sonradan kazanılacak bir şey değildir. Cesaret, insanın doğasında vardır.
 
Dünya Değişim Akademi’sinde bilimsel tekniklerle uygulanan “Cesur Olma Sanatı Değişim Programı” ile öz doğanızda var olan cesareti ortaya çıkaracaksınız. 
 
“Cesur Olma Sanatı Değişim Programı”  ile  kaybettiğiniz cesareti yeniden bulacaksınız.
 
“Cesur Olma Sanatı Değişim Programı’nın işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program 8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırkbeş dakika  sürüyor.  Her çalışmada teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor. Her çalışmada “cesaret”  ile ilgili aydınlatıcı bilgilere yer veriliyor. 
Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gevşeme tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.   
 
Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde  uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve  düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.
 
“Cesur Olma Sanatı Değişim Programı” sayesinde yeniye doğru ilerliyorsunuz.  Yaşamınızın sorumluluğunu üstleniyorsunuz. Gerçek cesaretin ne olduğunu anlıyorsunuz. Gerektiğinde cesur olmayı, gerektiğinde ise geri çekilmeyi öğreniyorsunuz. 
 
Var olmak , en büyük armağandır. Bu armağanı en iyi şekilde kullanın.  Hayatınızın gerçek değerini bilin. Tüm korkularınıza  rağmen cesaretle ileri doğru adım atın. 
 
O zaman hayat size en güzel mutlulukları yaşatacak .
 

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


NEVAL KÜTÜK Diğer Yazıları

01 Şubat 2021 - AYDINLANMA SERÜVENİ
01 Şubat 2021 - AYDINLANMA KEŞFİ
25 Aralık 2020 - MUTLULUK VE ZEVK
17 Aralık 2020 - STRES YÖNETİMİ
02 Aralık 2020 - BAĞIMLIKLARDAN ÖZGÜRLEŞMEK
25 Kasım 2020 - DEPRESYONDAN ÖZGÜRLEŞİN
13 Eylül 2020 - ÇOCUK VE YETİŞKİN BAĞI
08 Eylül 2020 - BÜYÜK UYANIŞ
08 Eylül 2020 - MERHAMET ÇİÇEĞİ
26 Temmuz 2020 - ÖLÜME YAKIN DENEYİM GERÇEĞİ
10 Temmuz 2020 - DEĞİŞİM SANATI
10 Temmuz 2020 - SAMİMİ OLMA SANATI
15 Mayıs 2020 - COVID-19 SÜRECİNDE ŞİDDETİ AŞ!
06 Nisan 2020 - CORONAVİRÜS STRES YÖNETİMİ
16 Mart 2020 - ​YALNIZLIK KEYFİ
06 Haziran 2019 - Nihavent Makamında Bir Kanserle Savaş Hikayesi…
21 Şubat 2019 - KUANTUM SIÇRAYIŞ
30 Ocak 2019 - SONSUZLUK
13 Kasım 2018 - YAŞAMIN ZİRVESİ
08 Ekim 2018 - İÇSEL SİMYA SANATI
12 Haziran 2018 - RUH EŞİ VAR MI?
22 Mayıs 2018 - KOŞULSUZ SEVGİ
09 Mayıs 2018 - HAYATIN GİZEMİ
20 Nisan 2018 - KİŞİLİK OYUNLARI
09 Nisan 2018 - ​GERÇEK SAMİMİYET
02 Ocak 2011 - AŞK YOLCULUĞU
        
 
Anasayfa | Künye | Gazeteler
CH
UA-107511990-1