TÜRYAK 'ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞLAR'I ÖDÜLLENDİRDİ

03 Ekim 2018
0 Haber Yorum

Her yıl, 60 yaş üstü olup, meslek hayatında başarılı, sosyal faaliyetlerde öncü ve lider olan; hayata bağlılığını ve yaşam sevincini sürdüren; toplumun takdir ve sevgisini kazanan; örnek kişilik sergileyenlerden seçilen dünyadaki 'ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞLAR' Türkiye Yaşlılar Konseyi tarafından ödüllendirildi.

Her yıl, 60 yaş üstü olup, meslek hayatında başarılı, sosyal faaliyetlerde öncü ve lider olan; hayata bağlılığını ve yaşam sevincini sürdüren; toplumun takdir ve sevgisini kazanan; örnek kişilik sergileyenlerden seçilen dünyadaki 'ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞLAR' Türkiye Yaşlılar Konseyi tarafından ödüllendirildi.

“Dünya Yaşlılar Günü” kapsamında uluslararası bir etkinliğe evsahipliği yapan YAŞLILIK KONSEYİ DERNEĞİ yaşlı hakları ve yardımları konusunda etkin olan isimleri İstanbul’da ağırladı.
İstanbul Maslak Hilton Otel’de biraraya gelen başarılı isimler 3 gün boyunca çalışmalarını bir sempoztumla aktardılar.Üç günün sonunda ise Yaşlılık Konseyi Derneği tarafından verilen "2018 Örnek Kıdemli Vatandaş" ödülleri sahiplerini buldu. Bu yıl ödül alanlar arasında Prof. Dr. Aziz Sancar ve Türkiye'nin ilk Halkla İlişkiler Uzmanı Betül Mardin ve Kalp cerrahisi ozmanı Prof. Dr. Bingür Sönmez yer aldı.
Kongrede, 60 yaş üzerinde meslek hayatında başarılı, sosyal faaliyetlerde öncü ve lider olan; hayata bağlılığını ve yaşam sevincini sürdüren; toplumun takdir ve sevgisini kazanan; örnek kişilik sergileyenler arasından, yurt içinden ve yurt dışından 40 Örnek kıdemli vatandaş, Büyükşehir Belediyeleri, Sivil Toplum Örgütleri ve Dışişleri Bakanlığı tarafından seçildi.
Bu yl ödül alanlar arasında ise 2015 Nobel Kimya Ödüllü Bilim Adamı Prof. Dr. Aziz Sancar, Türkiye'nin ilk Halkla İlişkiler Uzmanı Betül Mardin,, TRT Yapımcı ve Sunucusu Bülent Özveren ve ünlü emektar Yeşilcam oyuncusu Altın Çocuk lakaplı Göksel Arsoy gibi isimler yer aldı.
PROF. DR. AZİZ  SANCAR  2015  Nobel  Kimya  Ödülü  Bilim  Adamı, BETÜL  MARDİN   Türkiye’nin  ilk  Halkla  İlişkiler  Uzmanı, PROF. DR. BİNGÜR  SÖNMEZ    Kalp  Cerrahı, BÜLENT  ÖZVEREN    TRT  Yapımcısı  ve  Sunucusu, HAMDİ AKIN    İş  Adamı, MEHMET CENGİZ    Köy  Enstitüsü  Mezunu-Eğitimcisi, NURZEN  AMURAN    Gazeteci, PROF. DR. OSMAN  DİNÇ    Heykeltraş, PROF. DR. RÜVEYDE AKBAY    Bilim  İnsanı – STK  Temsilcisi, SEBLA  ÖZVEREN     TRT  Radyo  ve  Televizyon  Yapımcısı, MAHMUT  TELLİ      Makine  Mühendisi – Gazeteci – STK  Temsilcisi, MUAZZEZ  DEMİRYÜREK    STK  Temsilcisi, PROF. DR. OKTAY  TABASARAN     Mühendis – Bilim Adamı, ALİ  CENGİZ  İYİLİK     STK  Temsilcisi, YAKUP  TUFAN     Maden  Mühendisi – STK  Temsilcisi, VECİHİ  BAŞARIN     Kimya  Mühendisi – Tarih  Yazar, MUHSİN  GÜMÜŞER     Yüksek  İslam  Mezunu – Eğitimci, ERGÜN  KIRLIKOVALI    Kimya  Mühendisi, Sanayi  için  Araştırmacı – Geliştirmeci, ESER  BAYSAL     İngilizce – Türkçe Öğretmeni / STK  Temsilcisi, DR. TURGAY  AKSOY     Siyasal Bilgiler Fakultesi  Mezunu  - Eğitimci  ve  STK  Temsilcisi, LATİF  TUNA     Çevirmen – Öğretmen – Fotoğraf  Sanatçısı, HALİL  GÜR     İnşaat  Mühendisi – Yazar – Ressam – STK  Temsilcisi, NURİ  BULGURCU     Teksilci – STK  Temsilcisi, OSMAN  İKİZ     Gazeteci – Yazar,EROL  ŞEKER     Mühendis – STK  Temsilcisi,
PROF.DR.İSABELLA  ÖZTAŞÇIYAN  BERNARDİNİ       Yunan  Dil ve  Edabiyat  Hocası, ALİ  KILINÇ   Mobilyacı – STK  Temsilcisi, DR. AHMET  FUAT  ŞAHİN      Üralog  Doktor – STK  Temsilcisi, HÜSEYİN  ÇİMRİN       Tercüman  Rehber – Tarihçi  Yazar, DT. İSMAİL  TARIK  TUNÇEL      Diş Hekimi  ve  STK  Temsilcisi, PROF.DR. ALİ  BARUTÇU     Plastik, Rekonstrüktif  ve  Estetik  Cerrahi  Uzmanı – STK  Temsilcisi, Sanatçı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber