KANKİGİLLER KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞUYOR!

13 Haziran 2016
0 Haber Yorum

Kankigiller 2000 'i yıllarda çok büyük ses getirip fenomen olmuşlardır.O dönemlerde bir çok TV programlarına konuk olduk diye belirten Kankigiller söze devam etti. Beyaz Show, Hülya Avşar, Gülben Ergen, Star Tv, kısacası katılamadığımız hiç bir program kalmamıştı ; fenomenlik de böyle bir şey ''Dermişim''.Star Tv bize bir program teklif etmişti yoğunluğumuzdan kabul edememiştik. Sayısını hatırlayamadığımız birçok dergi ve gazetelerde haberlerimiz ve röportajlarımız yayınlandı.Popüler olmak böyle bir şey ''Dermişim'' .Önemli olan zoru başarmak, biz sosyal medyanın olmadığı dönemlerde popülerdik.


Kankigiller 2000 'i yıllarda çok büyük ses getirip fenomen olmuşlardır.O dönemlerde bir çok TV programlarına konuk olduk diye belirten Kankigiller söze devam etti.  Beyaz Show, Hülya Avşar, Gülben Ergen, Star Tv, kısacası katılamadığımız hiç bir program kalmamıştı ; fenomenlik de böyle bir şey ''Dermişim''.Star Tv bize bir program teklif etmişti yoğunluğumuzdan kabul edememiştik. Sayısını hatırlayamadığımız birçok dergi ve gazetelerde haberlerimiz ve röportajlarımız yayınlandı.Popüler olmak böyle bir şey ''Dermişim'' .Önemli olan zoru başarmak, biz sosyal medyanın olmadığı dönemlerde popülerdik.
 
KANKİGİLLER NEDEN AYRILDI
NURİ; Sizler de bilirsiniz ki patronlarımızla yapılan sözleşmemizin süresi olduğu için ara vermek zorunda kaldık.Şimdi kaldığımız yerden bomba gibi geliyoruz.Sözleşmemiz bitti ve özgürlüğümüzü ilan ettik.Bu süreçde daha olgunlaştık ve  hayata bakış açımız değişti.Kanki Orçun 'la dönem dönem ayrılıklar yaşadık ve onu özlerdim .
ORÇUN; evet dönem dönem kırgınlıklarımız dargınlıklarımız  yaşanmış olabilir.Biz Kanki Nuri ile bu duruma dönemsel kırgınlık adını verdik.Ayrılmaz ikiliyiz biz bir birimizi özlüyoruz şaka gibi ben de ondan ayrı geçirdiğimi zamanlarda Kanki Nuri' yi çok özlerdim.Kardeşler arasında da dönemsel dargınlık kırgınlıklar olabilir.Biz ayrılamayız .
 
SİZCE YERİNİZİ ALAN OLABİLDİ Mİ?
Kankigiller ; bu dönemde yerimizi alacak kimse olmadı taklitlerimizden sakının . 
Dermişim sözcüğüyle bütünleşip fenomen olarak kaldı ve halen de devam etmektedir. 2000 'li yıllarda sosyal medya ve internetin olmadığı zamanlarda bir çığ gibi yayılan ''Dermişim' kelimesinin tek hakkını veren de sadece Kankigiller olmuştur.
TRT de konuk olduğumuzda sunucu bize ''Dermişim'' i sordu Türkçe Dil Kurumuna göre anlamı nedir ; biz de tonlamasıyla ve vurgulamasıyla tam anlamıyla cevabımızı verdik.
KANKİGİLLER NASIL MEYDANA GELDİ
ORÇUN; 13 yaşımdan beri radyo da alt yapım vardı.Konservatuarda  klasik  batı müziği okuyordum ve aynı zamanda radyo programları yapıyordum. Radyoda seslendirme yapıyor ve show tarzında bir yeteneğe sahibim ,özümde showmenlik var.O dönemlerde davet edildiğim yerlerde insanlar mizah yeteneğimi seviyordu. Laf aramızda ben de çok güldürürdüm, şarkılarımla büyülenirlerdi . 
NURİ; Flas Tv' de haber spikerliği ve radyo kanallarında spikerlik yapıyordum. İşim gereği ciddi tavırlar sergiliyordum ama bu durum beni çok yıpratmaya başlamıştı.Takım elbiseli , kravatlı, saçlar yana taranmış bir adamdım , ay çok gülerdim o halime.İşim gereği gala ve lansman gecelerine katılırdım içimden espriler yapmak geliyordu fakat bir an düşünüyordum Nuri kendine gel sen haber spikerisiniz ciddi olman lazım derdim .Ayy ne çektim .Haber spikeri olarak kahkaha atamazdım boğulduğumu hissediyordum.İşte o anda Orçun'la tanışınca içimdeki renkli ruh , enerjim ve içimdeki çocuk ortaya çıktı.Çünkü ben show yapmayı çok seviyorum.
ORÇUN; 2000 li yıllarda habere yorum katılmıyordu ciddi tavır sergiliyor kahkaha atamazlardı.Şimdi ise habere yorumlar katılıyor , haber spikeri dilediği şekilde yorumlar yapabiliyor.Her ikimiz Kankigiller olarak bir araya gelip yolumuza devam ettik o dönemin popüleri ve fenomenleri olduk inanıyoruz ki halen fenomen ve popüleriz asla çizgimizi bozmadık .Fanlarımız ve hayranlarımız bizi özledi biz de onları çok özledik.
KANKİGİLLER ATIŞMALARIYLA DA GÜNDEMDEYDİ
NURİ; biz ayrılmaz ikili olarak bir bir birimizle tatlı talı atışmalarımız oluyor ve halen devam ediyor. Orçun mutlaka her sözüme muhalefet olmak zorunda huyu değişmedi halen aynı .Tabi ben de hazır cevap .
ORÇUN; atışmalarımız kalp kırıcı olmaz çünkü aramızda güçlü bir bağ nedir bu sevgi evet sevgimizden dolayı atışmalarımız oluyor.Nuri de her şeye bir cevap buluyor neyse artık ben ondan o da benden asla vazgeçemez.
SHOWMENLİK KİMLERİN HAKKI
NURİ; TV de fenomen tiplere bakıyoruz herkeste bizden bir alıntı var. Yani orjinali aslı varken , alt yapısı ve deneyimi olmayan kişiler iki haha yapanları ekranlarda görmeye başlıyoruz.Eğer bu piyasada birileri ekmek yemesi gerekiyorsa onlar da yesin ama bu işi hakkıyla yapan insanlar köşede oturmamalı.
 ORÇUN; dikkatini çekiyor mu bilmiyorum  şimdi güldürmeye çalışan programlara baktığımızda kişilere gülüyoruz  konulara gülmüyoruz kişilerin komikliğine gülüyoruz, anlatılanlara gülmüyoruz.Biz de böyle bir durum yoktu. Biz konuştuğumuz konularla insanları güldürüyorduk. Kısaca kendimize güldürmüyorduk mevzulara güldürüyorduk. Bence böyle olmalı adamın tipine değil ne anlattığına gülmek daha yerinde olur.
NURİ; ; bu arada  ORÇUN şehir dışında sahne programları çok aldı ; Samsun , Ege Bölgesi, Kuşadası  bu sebeple İstanbul'dan uzak kaldığı uzun bir dönem vardı . Biz ORÇUN ile bir araya geldiğimizde sosyal medya üzerinden  resimlerimizi  sık sık paylaştıkça insanlar  artık ekranlara geri dönmelisiniz sizi çok özledik   diye sürekli baskı oluşmaya başladı.Biz de resimlerimiz sosyal medya da   yayınlanınca da bazı yapımcıların dikkatini çekti. Bize teklifler gelmeye başladı. Bu fırsatları değerlendirmeye karar verdik.  Şimdi televizyonda çok güzel bir teklif aldık .Radyodan da teklif aldık fakat ekranlara dönmek istiyoruz ekran biraz daha ön planda , diğer tekliflere de açığız herhangibi bir sözleşme imzalamış değiliz prensip de anlaştık  diyelim.
EKRANLARDAN UZAK KALDIĞINIZ DÖNEMLERDE NELER YAPTINIZ
NURİ; aslında ben halen ekranlardayım bazı programlara konuk oldum , kliplerim müzik kanallarında dönüyor.Ekran aşığıyım. ORÇUN şehir dışında işleri bitince Kanka gel buluşalım yemek yiyelim sohbet edelim Kankam o benim , resimler paylaşmaya başlayınca  insanlar sürekli KANGİLLER sizi çok özledik diye yorumlar yazmaya başladı.
ORÇUN;  ben İstanbul  dışında sahne almıştım fakat NURİ ile sürekli görüşüyor bir araya geliyorduk .Sizlerde bilİrisiniz ki patronlarımızla sözleşme süresi vardı ve bitti  hemen İstanbul'a geldim. Sevenlerimizi çok beklettik onların da yoğun istekleri üzerine ekranlara dönüyoruz.Sosyal medya büyülü bir mecra doğru kullanıldığında tabi ki , paylaştığımız resimlere bir anda gelen yorumlar karşısında KANKİGİLLER devam etmeli kararını aldık. Eski arkadaşlarımızdan dönüşler almaya başladık bu durum bizi çok mutlu etti.Mesela ilk buluşmamızda selfiemizi paylaştığımızda magazin programına konuk olduk.
Çocuklar sizi programa alalım yorumlarınızı merak ediyoruz.Tabiki dilimiz sivri merak etmekte haklılar.
NURİ; kankigiller döneminde  boş atıp dolu tuttuğumuzda oluyordu dolu atıp boşu yakaladığımız da oluyordu.  Ama konuşma üslubumuz insanlara yaklaşımız  insanların hoşuna gidiyordu.Bizim kadar  net ve temiz konuşan yoktu. Çünkü art niyetiz asla olmadı Kankigiller olarak kimseden korkumuz olamazdı. Korku nedir bilmiyorduk hala hazırda halen öyleyiz biz doğruları konuşuyoruz. Biz doğruları konuştuğumuz için hiç kimse siz neden bu kadar sivri dillisiniz diyemiyorlardı o dönemlerde tepki almadık. 
TELEVİZYONDA NASIL BİR PROGRAM DÜŞÜNÜYORSUNUZ
NURİ&ORÇUN ; bize kalsa magazin eleştirmenleri  , birlikte hazır bir programın sunuculuğunu yapabiliriz. Var olan bir yarışmada jüri üyeliği yapabiliriz,  şu anda fenomen olan bir çok televizyon programları var.Mesela evlilik programlarını sadece bayanlar sunuyor aslında biz çok da güzel sunarız. 
NURİ; düşünsenize  mesela ben kız tarafıyım ORÇUN erkek tarafı , ay çok güleriz vallahi.
ORÇUN; ay çok didişmeli olur  yani  yayında bir birbirimize sataşır dururuz. .
NURİ; mesela bize özel bir program format olabilir. Yıllar önce Defne Joy Fosterın ve Şafak Karaman' ın  yaptığı Eyvah Kankigiller Geliyyor EKG  yıllarca onu hayata geçiremedik.Sanatçıların evlerine gidip onların çekmecelerinde ve dolaplarında kirlilerini çıkarıcaz. Tam bize göre bir proje.Reytingi yüksek olacağından eminiz.Ben koltuk altına sakladıkları kirlileri bulucağım ORÇUN' da çekmecelerde kileri çıkarsın sonra veryansın.Bu proje yıllardır yapmak istiyorduk fakat ORÇUN sahnesi gereği şehir dışındaydı o dönemlerde şartlar bunu gerektirdi.Fakat geç kalmış sayılmayız tekrar KANKİGİLLER olarak kaldığımız yerden devam.Laf aramızda bizim sanatçıların çekmece ve dolaplarını da kirlilerini çıkarttığımızda ki eleştirelirimiz hayali dahi bizi heyecanlandırıyor.
ORÇUN; magazin ağırlıklı yine aktüel tarzında programlar olması gerekiyor.Mesela bizden çok renkli jüri üyeleri olabilir.
NURİ; normalde biz çok iddialı konuşmayız ama sosyal proje ve televizyonda programlarda iddia çok önemlidir.Yapacak olan kişinin kendisinden çok emin olmalıdır.Biz ekranranlara fırtına gibi geleceğimizden eminiz.
Ekranlara fırtına gibi geri döneceğimizi ve  şu anda hem güldüren hem düşündüren çok az beyinler olduğunu düşünüyoruz ekranda  ve bu boşlukları tekrardan dolduracağımızı düşünüyoruz.  
TAKLİTLERİNİZ VAR MI
ORÇUN; evet var mesela Fatmagülün suçu ne , ben Fatmagülü ben çok güzel oynarım , dediğim gibi Fatmagül rolüne ben talibim  , kız Kösem öyle mi olur; Kösem böyle olur diye çok güzel oynarım.Çok başarılı dizi oyuncuları da bizden olabilir.
NURİ; oyunculuk da da iddialı bakıyoruz mesela bende Behlül rolüne talibim  o dönemler de Avrupa Yakası vardı diziye bizi davet ettiler fakat ORÇUN İstanbul da değildi.
ORÇUN; tamamen şiddetli ayrılık , evet aramızda şiddetli geçimsizlik vardır gençlik de vardı ne diyeyim.
NURİ; mesela insanlar bizi gördüğünde biz sizi bir yerden çıkaracağız diye sorduklarında biz de nereden çıkaracaksınız 'Dermişim'' dediğimiz zaman , Kankigiller  .
ORÇUN; bir de çok duyduğum annem sizi izliyordu ben çok küçüktüm .Çok karşılaştığım durumlardı. O zamanlarda bebek olanlar  şimdilerin gençleri tabi ki onların anneleri ,babaları bizleri tanıyorlardı. Şimdi de ekranlarda genç kuşağı yakalarız diye düşünüyorum.
NURİ; bizim yaşıtlarımız şu anda evlendiler , şirket sahibi , çoluk çocuk sahibi , yönetici ,siyaset adamları oldular.Bizim kuşağın çocuklarına ineceğiz .
ORÇUN; şöhret ve ünlü olmanın okulu ve eğitimi yok  bence eğitimi yaşayarak ve kazanılan deneyimlerle alakalı mesela konservatuvara gidip müzik okumak gibi bir şey değil. .Ünlü  ve şöhret olmak önemli olan bunu taşıyabilmek ve bu itiraf da olsun  biz çok erken yaşlarda ciddi şöhret olduk .Ben onsekiz   NURİ yirmi yaşındaydık , sokakta yürüyemiyorduk.Altını özellikle çiziyorum o zamanlarda sosyal medya yok sadece kulaktan kulağa fısıltı gazetesiyle tanınıyorduk  ve çok büyük yol katettiğimizi düşünüyorum.Belki de zoru başarmak bu olsa gerek .
ORÇUN; NURİ,  Bu arada AKTÜEL çok başarılı ve iyi bir ekip ,gerçekten çizgisini her zaman yukarıya taşıyan ve profesyonel bir ekip . Sizlerin desteği bizim için çok önemli . Bu kadar yıldan sonra AKTÜEL'den başlamak bizler için de onur verici. AKTÜEL köşe yazarı FİLİZ KOÇ' a röportajından dolayı teşekkür ediyoruz. Belli mi olur belki bir projede hep birlikte oluruz neden olmasın.
Bu arada sevenlerimize ve takipçilerimize sesleniyoruz geçmişte olduğu gibi bizi nasıl zirveye çıkardıysalar , sevenlerimizden destek istiyoruz.Onların desteğine ve sevgisine ihtiyacımız var. Kaldığımız yerden devam ediyoruz. Kankigiller geliyor.Bizleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz bomba gibi sürprizlerle karşınızda olacağız.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketAnasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber