KALICI MAKYAJ UZMANI SİBEL ÖZ: 'ERKEKLER DAHA BAKIMLI'

09 Eylül 2016
0 Haber Yorum

Kalıcı makyaj uzmanı Sibel Öz herkese kalıcı makyaj yaptırılmayacağını, yanlış yapılan kalıcı makyajın insanda kalıcı travmalara neden olabileceğini söyledi.

Kalıcı makyaj uzmanı Sibel Öz herkese kalıcı makyaj yaptırılmayacağını, yanlış yapılan kalıcı makyajın insanda kalıcı travmalara neden olabileceğini söyledi. Kalıcı makyajla ilgili görüşlerini Florya daki ofisinde arkadaşımız Berrin Biricik'e açıklayan Öz şunları söyledi: 'Kalucı makyaj çok hassas bir sanattır. Bazen güleryüzlü bir insanı ablak bir insana çevirebilirsiniz bazen de çok iyi olan bir kaşı suratıyla tezat düşen bir şekle sokabilirsiniz. Oysa makyaj uzmanının işi yüze gidecek bir çalışma yapmaktır. Bunun için de önce yüz bölgesinde iyi bir çalışma yapmalı ve ifadesini değiştirecek ve yüzüne yabancı bir makyajı yapmamaktır.' Ünlülere ve özellikle ünlü erkek sanatçılara da kalıcı kaş ve kontör çalışması yaptıkları belirten Öz şöyle derdi: ' Son Zaman'larda özellikle erkekler son derece bakıma önem vermeye başladı. Bazıları işi icabı kalıcı makyaj yaptırırken işadamları da iyi görünmeye özen gösteriyor. Bayanların neredeyse tamamı kalıcı Kaş makyajıyla kalın Kaşlara kavuşmak istiyor. Bir süresi olan bu makyajın hiç bir tan etkisi olmadığı için tercih ediliyor'.
KALICI MAKYAJ NE DEMEK?  
Kalıcı makyaj mikropigmentasyon  uygulamasıdır. Dudak kaş ve göz bölgesine uygulanır. Öncelikle uygulama yapılacak bölge aneztejik jel ile uyuşturulur ve kişiye özel tasarım yapılır.Tek kullanımlık iğne ile derinin altına boya implante edilir. Bitkisel olduğu için uzman tarafından verilen sürede zamanla yavaş yavaş silinir. Kullanım amacı daha belirgin daha dolgun bir görünüm elde etmek ve uzun süreli renk sağlamak amaçlı yapılır. Makyaj yapamayan zamanla yarışan vakitten kazanmak isteyen bayanlara uygulanan ideal bir yöntemdir.Kalıcı makyajın dayanıklılık süreci kaş için 1 ila 1,5 yıl dudak ve göz için 3 Yıldır.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketAnasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber