DÜŞLER DÜNYASI’NDAN, BEYLİKDÜZÜ’NDE CUMHURİYET COŞKUSU!. .

31 Ekim 2018
0 Haber Yorum

Şair İsmail Aydoğmuş Başkanlığında Beylikdüzü Beylicium 4. Kat Cep Konser Salonda bir araya gelen Düşler Dünyası Kültür Sanat Topluluğu şair – ozan ve sanatçıları , bugün bizim doğum günümüz diyerek, bir araya gelip Cumhuriyeti Kutladı. Coşkulu bir hava içinde geçen kutlamada başta Aşık Yener olmak üzere Ekim ayında kaybedilen ozan- şair ve sanatçılar da anıldı. Çok sayıda sanatçının, şairin ve sanatseverin katılımı ile gerçekleştirilen bu güzel etkinlikte Aşık Yener’in Kızı Necla Yener, oğulları Emin Yener, Nevzat Yener ve torunu Merve Zeynep Yener de hazır bulundu .

DÜŞLER DÜNYASI’NDAN, BEYLİKDÜZÜ’NDE CUMHURİYET COŞKUSU!. .
 Şair İsmail Aydoğmuş Başkanlığında Beylikdüzü Beylicium 4. Kat Cep Konser Salonda bir araya gelen Düşler Dünyası Kültür Sanat Topluluğu şair – ozan ve sanatçıları , bugün bizim doğum günümüz diyerek, bir araya gelip Cumhuriyeti Kutladı. Coşkulu bir hava içinde geçen kutlamada başta Aşık Yener olmak üzere Ekim ayında kaybedilen ozan- şair ve sanatçılar da anıldı.  Çok sayıda sanatçının, şairin ve sanatseverin katılımı ile gerçekleştirilen bu güzel etkinlikte Aşık Yener’in Kızı Necla Yener, oğulları Emin Yener, Nevzat Yener ve torunu Merve Zeynep Yener de hazır bulundu .
 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ndan sonra katılanların Cumhuriyet Bayramını kutlayarak açılış konuşmasını yapan şair Başkan İsmail Aydoğmuş; Ekim ayında kaybettiğimiz, Aşık Hacı Yener, Ozan Feyzullah Çınar, Şair Cahit Sıtkı Tarancı, Şair Şemsi Belli, Yazar Fakir Baykurt ve Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın da hayatları anlatılarak ve şiirlerinden örnekler verilerek konuşmasını sürdürdü. Sanata ve sanatçıya sahip çıkan Beylikdüzü Belediye Başkanı ve Kültür Müdürüne salonu kendilerine tahsisi ettikleri için teşekkür etti. Sahne alan sanatçı ve şairler sazları sözleriyle kendilerine ait Cumhuriyet, Atatürk şiirleri ve kaybedilen sanat değerlerine yazdıkları eserleri paylaştılar. Çanakkale ve Cumhuriyet şiirleri ve türkülerini tüm davetliler birlikte söyleyerek ,ayakta alkışladılar. Coşkulu geçen günün ardından katılımcılar,güzel vakit geçirdiklerini ifade ederken,bir sonraki etkinliğe katılım sözü verdiler Ekim ayında kaybedilenlerden Ozan Aşık Yener ‘in yazmış olduğu bir eser olan “Yol Ver Dağlar Yol Ver Bana “ türküsü nü Kızı oğulları ve akrabaları hep birlikte söyledi .Şair Resul Civcik ‘te yaptığı konuşmasında “ Ülkemizin Aydınlık günleri için Edebiyat Sanat ve Kültür'e ekmek su gibi ihtiyaç vardır.Yazar iken şiirlerimizi topluma nasıl bir mesaj vereceğiz ona göre dikkat etmemiz gerekiyor.En azından ben kendime bu yönde rota çizmeye gayret ediyorum. Düşüncelerimizi hislerimiz yenmesin. Birbiriyle harmanlansın İnşallah. Diyorum. Şair düşünendir; Şiirse düşündüren demiş! - Sedat Kestel Emek ve Yürekleriyle bizlerle olan tüm katılımcı dostlarımıza Teşekkür ediyorum. Allah birliğimizi ve Cumhuriyetimizi korusun .Bozmak isteyenlere fırsat vermesin “ dedi.
 Şengül Yıldırım ve Cevdet Ergün’ün sunuculuğunu yaptığı coşkulu ve seviyeli bir şekilde geçen etkinliğe katılan değerli şair ve sanatçılar;Ahmet Gülcüoğlu, Ali Gündüz, Ali Ekber Hırlak, Ali Haydar Aras, Aslan Seymen, Birsen Özdemir, Cemal Ağcakaya, Cemil Özdemir, Cuma Soylu, Cengiz Kaya, Cevdet Ergün, Dilşat Cevher, Durmuş Yazar, Dursun Elmas, Emin Yener, Figen Sezen, Fersan Çoksavcı, Garip Yadigar, Gül Arslan Tanrıverdi, Gülşen Aygün, Gülüş Meçhuli, Halide Göksoy, Hasan Işık, Hasan Toptaş, Halil Akyüz, Hikmet Işık Cankat, Hilmiye Aydoğmuş, Hüseyin Arslan, Hüseyin Demir, İbrahim Güleç, İsmail Aydoğmuş, Kamil Gündüz, Kemal Karabulut, Kaya Özkan, Leyla İnan, Mehmet Tahmaz, Mehmet Tüter, Mehmet Yıldız, Meliha Küçükarslan, Merve Zeynep Yener, Mustafa Gümüş, Muzaffer Doğan, Mürsel Adıgüzel, Nafi Çağlar, Necla Yener, Nevzat Yener, Nukhet Everest, Nurgül Yıldırım, Nurten Soylu, Nursen Özkan, Orhan Usta, Resul Civcik, Sami Biberoğulları, Sedat Aktaş Candaşi, Şengül Yıldırım, Yakup Kalmış, Yılmaz Bilgin, Yusuf Arslan ve izlemeye gelen konuklardan oluştu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketAnasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber