Adım Demet Çocukluk çağındaki bir dramdan çıkan polisiye örgü

08 Ekim 2018
0 Haber Yorum

Kitap raflarında yerini alan “Adım Demet” henüz 30’lu yaşlarının başlarında akıllı ve duyarlı bir genç adamın ilk kitabı. Librum Yayınevi’nden çıkan kitap, hem kalabalıklardan hem yalnız kalmaktan korkan genç bir kadının hikayesini anlatıyor.

“Artık unutamayacakları bir geçmişleri vardı, geleceklerini belirleyen…”
 
Çocukluğunda istismara uğrayan, yıllar sonra polis olan bir kadını anlatan “Adım Demet”,  yazarı Talip Yıldırım’ın deyimiyle “Demet kayıp bir şehir gibi, tutunmak istediği her şeyi kendisiyle beraber dibe çekiyor, suçluları yakalarken kendi ruhunu da kurtarıyordu…”
 
Geçmişin karanlık gölgeleri
Türkiye’de polisiye-dram kategorisine yeni bir soluk getirecek, sinematografik anlatımı, hızlı ve hınzır cümleleriyle elinizden bırakamayacağınız “Adım Demet”i farklı kılansa çocukluk çağında yaşanan bir dramı yormadan, ajite etmeden, tüm çıplaklığıyla sayfalarına taşıyarak üstlendiği sorumluluk.
 
“Tek bir bedende sıkışmış iki ayrı insandan ibarettim. İkisini de sevmiyordum” diyen Demet, polisiye tutkunlarını, gerçekle yüzleşmekten korkmayanları ve aşka inançlarını kaybetmeyen gençleri hedefliyor.
 
Editörün yorumu; Adım Demet’i okumamak, kaybetmişlik değil ama eksik kalmaktır. Kendinle yüzleşmekten korkmaktır bir parça…Bir yanda soluğunuzu tutarak kriminal suçların içine girecek, diğer yanda kadına cinsel şiddet ve taciz konusunu yaralamadan, acıtmadan açmayı başaran genç bir yazarla tanışacaksınız
 
Talip Yıldırım kimdir?
30 yaşında, Aydın’lı çiftçi bir ailenin oğlu. İlkokulu Aydın’ın bir kasabasında, ortaokulu, liseyi ve üniversitesi İzmir’de okuyan Yıldırım, bir süredir ailesinin işini yapıyor. Bir süre Amerika’da yaşayan, karakter yaratmayı öğrenmek amacıyla oyunculuk eğitimi alan, yazmayı hayatının tek gerçek amacı gibi gören Yıldırım, kendisini farklı kılanın gözlem gücü ve doğadan uzaklaşmaması olduğunu düşünüyor.
 
Kitabın Adı; Adım Demet
Yazarı; Talip Yıldırım
Adı; Adım Demet
Yayınevi; Librum Yayınevi
Sayfa sayısı; 256
Editörü; Yetgül Karaçelik

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber