​METE CAN YENİ SINGLE İLE PATLAMAYA HAZIR

04 Nisan 2019
0 Haber Yorum

Yıllardır ünlü sanatçıların vokalistliğini yapan Mete Can 4 şarkılık maxi single albümü ile ses getirmeye başladı. Sosyal medyada şarkıları en çok dinlenen ve klipleri en çok izlenenler arasında yer alan Mete Can yaz sezonunda festivallerde boy gösterecek.

Yıllardır ünlü sanatçıların vokalistliğini yapan Mete Can 4 şarkılık maxi single albümü ile ses getirmeye başladı.
Sosyal medyada şarkıları en çok dinlenen ve klipleri en çok izlenenler arasında yer alan Mete Can’ın medya sponsorluğunu da Yıldız Medya Umut Yıldız yapıyor.   Mete Can yaz sezonunda festivallerde de sıkça boy göstereceğini ve çok yoğun bir sezon yaşayacağını söyledi. 
“Bırakın Dostlar” ve “Kurşuna Gerek Yok” adlı eserlerine klip çeken Mete Can şarkıları konusunda iddialı olduğunu söyledi.
Yazın özellikle sıra gecelerinde Zekeriya Ünlü ile fırtına gibi eseceklerini de söyleyen Can yeni bestelerinin de yolda olduğunu belirtti.
 
METE CAN KİMDİR?
1979 yılının Şubat ayında İstanbul'da dünyaya gelen Mete CAN küçük yaşlardan itibaren müziğe olan ilgisi ve yeteneği ile ailesi ve yakın çevresinin dikkatini çekmiştir.
Mete Can'ın müziğe olan merakı ve ilgisi, ilkokul ve lise eğitimi sonrasında Haliç Üniversitesi Konservatuarı’na girişi ile artık hayatının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.
2004 Yılında Haliç Üniversitesi’nden mezun olan Mete CAN, Yüksek Lisans eğitimini de lisans eğitimi aldığı Haliç Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Bunun yanı sıra İstanbul Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimini 2015 yılında bitirerek eğitim hayatını hayalleri doğrultusunda tamamlamıştır.
Eğitim hayatı sonrası Mete Can, Gülben ERGEN, Güler DUMAN, Hüseyin TURAN ve Küçük Emrah gibi tanınmış sanatçılarla Türkiye'nin birçok ilinde düzenlenen yöresel şenliklerde aynı sahneyi paylaşmış ve adını duyurmaya başlamıştır. Katıldığı şenliklerin yanı sıra Mete CAN, TRT Müzik adlı televizyon kanalında ilk 13 bölümü 2014 yılında, sonraki 13 bölümü 2017 yılında yayınlanan Zekeriya ÜNLÜ ile Sıra Geceleri adlı programda bulunmuştur. Ayrıca Mete CAN 2007 yılında Kanal 7'nin düzenlediği Anadolu Yıldızları Ses yarışmasında birincilik ödülünü kazanmıştır.
Mete CAN sahne hayatının yanında, Hülya SÜER, Zekeriya ÜNLÜ, Murat KURŞUN, Ferman TOPRAK, Bülent SERTTAŞ gibi sanatçıların back vokalliğini yapmıştır.
Aktif sahne hayatını ise Nossa Costa, Sahne İstanbul, Etiler İmza, Etiler Podyum ve Ulus Civanım gibi ismi duyulmuş mekanlarda devam ettiren sanatçı, on iki yıldır Zekeriya ÜNLÜ sıra gecesi grubuna mensuptur.
2018 yılında özenle seçilmiş dört eseri seslendirdiği Maxi Single çalışması aynı yılın sonunda tamamlanmış ve 2019 yılının Mart ayında “Bırakın Dostlar” ve “Kurşuna Gerek Yok” adlı eserlerinin klipleri dinleyicilerinin beğenisine sunulmuştur. “Bırakın Dostlar” isimli Maxi Single çalışmasında yer alan diğer üç eser ise “Kurşuna Gerek Yok”, “Ferman” ve “Salla” ‘dır.
Mete CAN seslendirdiği tüm eserler ve gelecek projeleri ile çeşitli platformlarda sevenleri ile buluşmaktadır.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber