YOLSUZLUK YAPAN BURÇİN BAYKAL KÜÇÜKÇEKMECE BAŞKAN ADAY ADAYI

21 Kasım 2018
0 Haber Yorum

Avcılar Belediyesi'nde 4.5 yıl 14 müdürlükten sorumlu olan, birçok şaibe ile anılan Burçin Baykal şimdi de gözünü Küçükçekmece'ye dikti.

Avcılar Belediyesi'nde 4.5 yıl 14 müdürlükten sorumlu olan, birçok şaibe ile anılan Burçin Baykal şimdi de gözünü Küçükçekmece'ye dikti.

Burçin Baykal'ın CHP'den Küçükçekmece'den aday olabilmek için harcadığı para ve Avcılar Belediyesi'nden ayrılmadan önceki son ihale dikkat çekti. Küçükçekmece'de vatandaşlar, "Avcılar'dan götürdü, Küçükçekmece'de dağıtıyor" yorumunda bulundu.

Avcılar Belediyesi'nde göreve memur olarak başlamasından sonra, kısa sürede başkan yardımcılığına getirilen Burçin Baykal'a belediyeye gelir getiren 14 müdürlük bağlandı. Burçin Baykal kısa sürede servetine servet kattı.
 Burçin Baykal'ın görevde kaldığı süredeki son ihalesi “EVSEL NİTELİKLİ KATI ATIKLARIN TOPLANMASI VE NAKLİ İLE KENT TEMİZLİĞİ HİZMETLERİNDE KULLANILMAK ÜZERE ARAÇ ÇALIŞTIRILMASI İŞİ” oldu. Bu ihaleye, 27 firma ilgi gösterdi.

 EKAP üzerinden dosya satın alan şirketlerden biri de “HANZADE KURUMSAL PERSONEL HİZMETLERİ ŞİRKETİ” oldu. Daha önce sadece Kemer Belediyesi’nde 344 bin liralık bir ihale alan Kilis’li şirketin Avcılar’dan 42 milyon liralık bir ihaleyi kazanması dikkat çekti. Kilisli şirketin bugüne kadar Kamu kurumlarından sadece üç ihale aldığı görüldü. Diğer ihale ise Döşemealtı Belediyesi’den 753 bin liralık Araç kiralama işi. Baykal’ın bu ihaleden kısa bir süre sonra belediyeden ayrılması bir sürü dedikoduyu da beraberinde getirdi.
 
İHALEYİ BURÇİN BAYKAL'A SORDUK

42 Milyonluk araç kiralama ihalesini Burçin Baykal'a sorduk. Baykal, "Benim dönemimde böyle bir ihale gerçekleşmedi. Hanzade diye bir firma bilmiyorum" dedi. Baykal'a ihale duyurusunun Nisan ayında yapıldığını ve Haziran'da gerçekleştiğini hatırlatmamız üzerine, "dönemimde böyle bir firma iş almadı bizden" cevabını verdi.

BELGELER BURÇİN BAYKAL'I YALANLIYOR

PolemikHaber'in elde ettiği belgelerde ihalenin Haziran ayında yapıldığı, “HANZADE KURUMSAL PERSONEL HİZMETLERİ ŞİRKETİ”nin kazandığı açık şekilde görülürken Burçin Baykal'ın ihaleyi de şirketi de yalanlaması şüpheleri bir kat daha arttırdı.
KAYNAK HABER POLEMİKHABER

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber