Türkiye Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubu etkinlikleriyle dikkat çekiyor!

05 Haziran 2017
0 Haber Yorum

Global Compact üyeleri ve destekçilerinden oluşan Global Compact Türkiye Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubu, “Kadın Güçlenirse, Toplum Güçlenir” sloganı ile çalışmalarına devam ediyor.

Global Compact üyeleri ve destekçilerinden oluşan Global Compact Türkiye Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubu, “Kadın Güçlenirse, Toplum Güçlenir” sloganı ile çalışmalarına devam ediyor.
 
Global Compact Türkiye Sekretaryasını TÜSİAD ile ortak yürüten TİSK’in koordinasyonunda, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ve Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi’nin (UN Women) desteğiyle 2017 yılının ilk toplantısı için biraraya gelen Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubu’na,  çoğunluğu şirketler olmak üzere, üniversiteler, STK’lar, meslek örgütleri ve belediyelerin de katılımıyla 50’den fazla kurum ve kuruluş üye. Eş Başkanlığını Yeşim Tekstil temsilcisi Dilek Cesur ve Eczacıbaşı temsilcisi Ata Selçuk'un yaptığı Global Compact Türkiye’nin üye sayısı en fazla çalışma grubu olma özelliğini de taşıyor. Toplantıda Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubu’nun (KGÇG) son dönemlerde yaptığı çalışmalarla ilgili bilgiler katılımcılarla  paylaşıldı. Ayrıca grubun gelecek   hedefleri ve alt çalışma komiteleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
 
Haziran 2014’de faaliyetlerine başlayan KGÇG’nun amaçları; özel sektörün toplumsal cinsiyet eşitliği girişimlerini biraraya getirerek şirketler arası öğrenme süreçlerinin desteklenmesi ve Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin (WEPs) ülke çapında yayılımına katkı sağlanması. 
 
2017 itibariyle dünya çapında 1000’den fazla imzacısı bulunan WEPs girişiminin 2014 yılında Türkiye’de 25 olan imzacı sayısı şimdilerde 150’nin üstünde. Türkiye bu sayı ile Japonya’dan sonra dünyada en fazla WEPs imzacısı olan 2. ülke.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketAnasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber