Soğuk Havalarda Diyetisyen, Yaşam Koçu Ve Psikolog Talepleri Artıyor

06 Aralık 2018
0 Haber Yorum

Online hizmet sektörünün lideri Armut.com’un verilerine göre kış aylarında diyetisyen, yaşam koçu ve psikolog taleplerinin arttığı görüldü. Bir yıl boyunca oluşturulan talepler incelendiğinde, soğuk havaların etkisiyle insanların kendilerini daha çok dinlediği görülüyor.

Ayda iki milyon ziyaretçisi bulunan online hizmet platformu Armut üzerinden son bir yılda oluşturulan taleplere göre; Türkiye genelinde psikolog, yaşam koçu ve diyetisyen ihtiyacının arttığı görüldü. Bu artışların havaların soğuduğu aylarla paralellik göstermesi ise dikkati çekti.
 
Yaklaşık 1.200 yaşam koçunun yer aldığı Armut’ta, hizmet talebi önceki yıla oranla %10’luk bir artış gösterdi. Kategori 59 farklı ilden talep alsa da, en çok yaşam koçu talebi gösteren iller İstanbul, Ankara ve İzmir oldu. Taleplerin en yüksek olduğu ayın Eylül olduğu yaşam koçluğu; yaşam şeklini veya kariyerini, okulunu değiştirmek ya da yaptığı sporu desteklemek isteyenlerin arayışında ilk sıralarda yer alıyor. Aileler ise, yaşam koçluğu hizmetini çocuklarının sınav döneminde tercih ediyor. Yaşam koçu ile bir seans çalışmanın bedeli Türkiye genelinde 230 TL olurken hizmet bedelinin en uygun fiyatlı olduğu ay Mayıs ayı.  
 
Armut’ta 1.360 hizmet verenin bulunduğu psikolog kategorisinde ise bir yıl içinde 35 binden fazla talep oluşturulduğu gözlendi. Başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere 80 farklı ilden gelen psikolog talepleri, geçtiğimiz yıla oranla %128 artış gösterdi. Son bir yıl içinde İstanbul’dan 16 bin 834, Ankara’dan 5 bin 323 ve İzmir’den ise 3 bin 781 talep gelirken, psikolog ihtiyacının Aralık ve Mayıs aylarında diğer aylara oranla artış gösterdiği görüldü. Armut’a gelen psikolog taleplerinin %27’sinin depresyon nedeniyle olduğu gözlemlenirken, evlilik ve aile terapisine olan talebin de %100 büyüdüğü dikkat çekti.
 
Diyetisyen Arayışı Geçen Yıla Göre %62 Arttı
Armut’a gelen diyetisyen taleplerinin geçtiğimiz yıla oranla %62 büyüdüğü arttığı ortaya çıktı. Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı araştırmaya göre Türkiye’de yüksek tansiyon görülme sıklığının %16,2, diyabet prevelansının %9 olmasının yansımasını, Armut’a gelen taleplerde de görebilmek mümkün. Armut’ta hizmet veren 700’e yakın diyetisyene 79 farklı ilden talep gelse de en çok İstanbul, Ankara ve İzmirliler diyetisyene ihtiyaç duyuyor. Kış aylarında artan diyetisyen taleplerinin %62’sinin kilo vermek, %15’inin sağlık ve %17’sinin ise spor için olduğu gözleniyor. Diyetisyen fiyatları aylara göre büyük farklılık göstermezken Türkiye genelinde diyetisyenle çalışma bedelinin 202 TL olduğu ortaya çıkıyor.
 
 
Armut hakkında:
Hizmete ulaşmanın en kolay ve güvenilir yolu olma amacıyla Armut 2011 yılında kuruldu. 2000 farklı kategoride 200.000’in üzerinde hizmet vereni hizmet almak isteyenlerle buluşturan şirket, Türkiye’nin hizmet alanındaki en büyük online platformu olarak faaliyet gösteriyor. 6 farklı milletten 70 kişilik ekibe sahip olan Armut, global markası HomeRun ile ABD, İngiltere, Mısır, Romanya ve Suudi Arabistan’da operasyonlarını yürütüyor; Türkiye’deki alt markası Rahat Taşın ile nakliye alanında özelleşmiş bir hizmet sağlıyor. Şirket, 2017 yılında Deloitte tarafından seçilen Technology Fast 50 listesinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen 2. teknoloji şirketi, Technology Fast 500 listesinde ise Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerindeki en hızlı büyüyen 40. şirketi oldu.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber