ŞAKA GİBİ !. .“ DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ” NDE, HASTANE BAHÇESİNDEKİ, 17 BİN AĞAÇ YOK EDİLMEK İSTENİYOR!

05 Haziran 2017
0 Haber Yorum

Bakırköy Kent Savunması’nın çağrısı ile Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde, 17 bin ağacın katledilmesine neden olacak ,imar planı değişikliğine karşı basın açıklamasının yapıldığı eyleme,İstanbul Çevre Konseyi de büyük bir katılımla destek verdi.

ŞAKA GİBİ..“ DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ” NDE, HASTANE BAHÇESİNDEKİ, 17 BİN AĞAÇ YOK EDİLMEK İSTENİYOR!
Bakırköy Kent Savunması’nın çağrısı ile Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde, 17 bin ağacın katledilmesine neden olacak ,imar planı değişikliğine karşı basın açıklamasının yapıldığı eyleme,İstanbul Çevre Konseyi de büyük bir katılımla destek verdi.
 
Bakırköy Kent Savunması’nın öncülüğüne, İstanbul - Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, “Düşünen Adam” heykeli önünde , Mimarlar Odası Trakya Büyükkent Şubesi Başkanı Mustafa FAZLIOĞLU ,Tabipler Odası Genel Sekreteri Raşit TÜKEL’in, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi bahçesindeki 17 bin ağacın katledilmesine neden olacak yeni imar yasasıyla ilgili birer  konuşma yaptı  ve basın açıklaması  yapıldı.
 
Protesto yürüyüşe , CHP Milletvekili Ali ŞEKER,Bakırköy Belediye Başkanı Dr.Bülent KERİMOĞLU,İstanbul Çevre Konseyi Genel Sekreteri Şeyma DUMRUL ve üyeleri ,siyasi parti ve spor kulüpleri temsilcileri ile ,çok sayıda STK temsilcisi ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.
 
Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde, hastanenin de içinde yer aldığı 1 milyon metrekarelik alanı kapsayan ve 17 bin ağacın katledilmesine neden olacak olan imar planı değişikliği ile ilgili,Bakırköy Belediye Başkanı Bülent KERİMOĞLU da, söz konusu imar değişikliğinin iptal edilmesi için mücadeleye devam edeceklerini söyledi.
 
Ekinliğe büyük bir katılımla destek veren  İSTANBUL ÇEVRE KONSEYİ Genel Sekreteri Şeyma DUMRUL’da açıklamasında “Dünya Çevre Günü” nde ” Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi arazisinin imara açılmasına karşı düzenlenen protesto eylemine katıldık. Son kalan yeşil kamu arazilerinin imara açılmasını çevreciler olarak asla kabul edemeyiz. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi arazisinde doğayı, tarihi yok edecek olan planlamalara karşı hep birlikte mücadeleye devam edeceğiz “ dedi.
 Katılımcılar, basın açıklamasının ardından, " Hastahaneler Halkındır Satılamaz", "Sağlık Haktır Satılamaz" “Tarihime Dokunma”,”Yeşilime Dokunma” dövizleri ile  yürüyerek Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda dağıldı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketAnasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber