L'Oréal ve Gjosa’dan dünyanın en cimri duş başlığı!

06 Aralık 2018
0 Haber Yorum

Dünyanın güzellik ve kozmetik lideri L'Oréal’in İsviçreli su dağıtım teknolojileri şirketi Gjosa iş birliği ile geliştirdiği duş başlığıyla, standart koşullar altında 8 litre su kullanılarak durulanan şampuan, sadece 1,5 litre su ile durulanabiliyor.

L'Oréal, sürdürülebilir bir dünya için global ölçekte etkili adımlar atılması gerektiğinin altını çizmeye devam ediyor ve “Güzelliği Herkesle Paylaşmak” başlıklı sürdürülebilirlik taahhütleri kapsamında inovatif çözümler üretmeye devam ediyor.
 
Tüm dünyada, su tüketimi nüfus artışının iki katı hızla artıyor. BM’ye göre 2025 yılında gelindiğinde, dünya nüfusunun 2/3’ünün su sıkıntısı çekeceği öngörülüyor. Şampuan ve duş jeli durulanmasında suyun en efektif şekilde kullanılması büyük önem taşıyor. Bunu başarmak için dünyanın güzellik ve kozmetik lideri L'Oréal ile İsviçreli su dağıtım teknolojileri şirketi Gjosa iş birliği yaptı. L'Oréal ve Gjosa’nın birlikte geliştirdiği yeni teknoloji ürünü duş başlığı, su tüketimini % 70’e varan oranda azaltıyor.
 
Yeni duş başlığı, su damlacıklarına hız kazandırırken aynı zamanda durulama işleminin veriminden ödün vermeden suyun akışını kesiyor. L’Oréal bünyesinde çalışmalarını sürdüren bilim adamları, bu yeni teknolojiyi desteklemek ve şampuanlama işlemini optimize etmek adına, doğrudan duş başlığının içindeki hazneye koyularak uygulanan ve daha kolay durulanan şampuanları pazara sundu. Böylece yeni teknoloji, su sıçratmadan, su ve enerji tüketimini neredeyse % 70 oranında azaltarak gerçek koşullarda doğru durulama yapacak şekilde ayarlanmış oldu.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Gjosanın kurucuları Amin Abdulla ve Luc Amgwerd, “LOréal ile tüketicilerin beklentileri üzerinde temellenen ve örnek alınması gereken bir ortaklık hayata geçirdik. En ileri teknolojiyi kullanan ve tamamen yeni bir tüketici deneyimi sunan bu çalışma, sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşılmasına da katkı sağlıyor” diye konuştu.
LOréal Araştırma ve İnovasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Laurent Attal da konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “İlk sonuçlar, günlük hijyen uygulamalarımızda su tüketimini gözle görülür bir şekilde azaltan bu inovasyon için önemli veriler sunuyor. Bu çığır açan teknoloji, sürdürülebilir inovasyon vaatlerimizle bire bir örtüşüyor.”
 
L’Oréal laboratuvarlarında test edilen yeni duş başlığının prototipleri, pazara sunulmadan önce, şu anda Güney Afrika ve ABD dahil bazı ülkelerde kuaförlerde test ediliyor.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber