BAKIRKÖYLÜLER DERNEĞİ HIZ KESMİYOR.ŞİMDİ DE MAKRİKÖY KARMA SERGİSİNİ AÇTI!...

01 Haziran 2017
0 Haber Yorum

Bakırköylüler Derneği, Capacity AVM Kültür ve Sanat Galerisi’nde “ Makriköy’den Bakırköy’e ” adlı karma sergisini büyük bir katılımla açtı.

 BAKIRKÖYLÜLER DERNEĞİ HIZ KESMİYOR.ŞİMDİ DE  MAKRİKÖY KARMA SERGİSİNİ AÇTI!...

Bakırköylüler Derneği, Capacity AVM Kültür ve Sanat Galerisi’nde “ Makriköy’den Bakırköy’e ”  adlı karma sergisini büyük bir katılımla açtı.

Bakırköylüler Derneği’nce,Nermin Toy’un küratörlüğünde, Bakırköy Capacity AVM Kültür ve Sanat Galerisi’nde açılan sergide,16 Bakırköylü sanatçının eserleri sergilenmeye başlandı.
Muazzez İlmiye Çığ'dan Cem Karaca'ya, İstanbul Caddesi'nden Düşünen Adam heykeline, Yeşilköy fenerinden tren istasyonuna, Bakırköy ile bütünleşmiş kişi ve eserlerin aktarıldığı sergide sanatçılara ait 30 resim yer alıyor.
Kent bilinci oluşturmanın ötesinde, kültürel değerleri sanatla kalıcı kılmayı hedeflediklerini ifade ederek serginin açılışında  konuşan Sanatçı Nermin Toy, açılışa katılan tüm sanatseverlere teşekkür etti. Açılışta bir konuşma yapan Bakırköylüler Derneği Başkanı Nurdan ERDİŞ de, doğduğu, büyüdüğü ve doyduğu Bakırköy’de olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Makriköy’den Bakırköy’e geliş sürecinde ilçelerinin yeşilden betonlaşmaya doğru gidişinin anlatıldığına dikkat çeken ERDİŞ, “ Bakırköy değişmeye başladı ve en azından çocukluğumuzda yaşadığımız ilçemizi anılarda yaşatmak istedik ” dedi.

 “  Bakırköy’den, Makriköy’e”  isimli karma resim sergisinin açılışına, sergide tabloları yer alan sanatçılar: Ali ERGÜDER, Ayşegül PEKÇELEN Çiğdem GÜZER, Çiğdem ŞENTÜREK, Emel ÖRS,Fatoş ÇELİKEL, Hilal ZILLIOĞLU, Hülya GÖREN, İlhan EREN, Müge YEŞİLALTAY, Meliha ERDİŞ, Nalan M. ALAKENT, Nazife SEZER,Nermin TOY, Sabriye ŞEKER ve Ünsal DURKAN, Bakırköylüler Derneği Başkanı Nurdan ERDİŞ ve yönetim kurulu üyelerinden Ahmet ÖNEN,Bensu KAYA,Nalan - Fikret DİLAVERLER,Ahmet DÖRTER, Bakırköy Eski Belediye Başkanı Dr.Ahmet BAHADIRLI, Belediye Meclis Üyesi Şükrü AYDIN, İsmail TAŞ ve Hatice SELLİ DURSUN,Yenimahalle Muhtarı Nihat ŞAHİN, ZeytinburnuÇevre,Kültür ve Turizm Derneği ( ZEYÇED ) Başkanı Ali GÜNDÜZ ve çok sayıda davetli katıldı.

Sergiye eserleri ile katılan sanatçılara teşekkür belgesi, Atatürk imzası ve dernek rozeti takdiminin ardından, düşüncelerini paylaşan Dernek Başkanı Nurdan ERDİŞ, gelişmiş ülkelerin aktif nüfusunun ekonomik faaliyet kolları içinde en fazla yer aldığı sektörün hizmet sektörü olduğunu söyledi. En huzurlu ülkelerin aktif nüfusunun ise kültür, sanat ve sporla ilgilendiğini söyleyen ERDİŞ, “Gelişmiş ülkelerin tüm özelliklerini fazlasıyla taşıyan ilçemizin, kültür, sanat ve spor gibi etkinliklerine katkı sunmak, ilçe sakinleri arasında birlik, beraberlik ve dayanışmayı arttırarak, değerlerimize sahip çıkmak amacıyla bir araya geldik. Bu birlikteliğimizi ben değil, biz diyerek devam ettireceğiz” dedi.
 
Sergi 11 Haziran akşamına kadar  AVM’nin 2.katında görülebilinir.


 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketAnasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber