AVCILAR BELEDİYESİ, DÜNYA ÇEVRE GÜNÜNDE, “ ATIKMATİK PROJESİNİ ” BAŞLATTI!...

06 Haziran 2017
0 Haber Yorum

Avcılar Belediyesi,Daha Yaşanabilir, Daha Sağlıklı Bir Avcılar İçin Paşaeli Kent Parkında “ Dünya Çevre Günü “ Etkinliği düzenlendi.Başkan Dr. Handan TOPRAK, yeni projeleri ”ATIKMATİK”i açıkladığı etkinliğin ,Sergi,konser ve ödül törenine ilgi büyüktü..

AVCILAR BELEDİYESİ, DÜNYA ÇEVRE GÜNÜNDE,
“ ATIKMATİK PROJESİNİ ”  BAŞLATTI!...
Avcılar Belediyesi,Daha Yaşanabilir, Daha Sağlıklı Bir Avcılar İçin Paşaeli Kent Parkında   “ Dünya Çevre Günü  “ Etkinliği düzenlendi.Başkan Dr. Handan TOPRAK, yeni projeleri ”ATIKMATİK”i açıkladığı  etkinliğin ,Sergi,konser ve ödül törenine ilgi büyüktü..
Avcılar Belediye Başkanı Dr.H.HandanTOPRAK BENLİ,Sürdürebilir çevre politikalarını benimsemiş, ekolojik değerleri gözeten ve bu konuda sosyal projelerle toplumda farkındalık yaratan bir belediye olarak ,Dünya Çevre Gününü ,Paşaeli Kent Parkında düzenlediğimiz, Dünya Çevre Günü Etkinlikleri ile birlikte kutluyoruz,çevreye duyarlı katılımcıları ve değerli okullarımızın öğretmen ve öğrencilerini kutluyorum dedi.
Başkan TOPRAK,Geri Dönüşümde Atıkmatik Dönemini başlattıklarını,bunda sonra,Atıkların, “Akıllı Kumbaralar  “ ( Atıkmatik ) ile İhtiyaç Sahibi Öğrenciler için Kırtasiyeye , Sokak Hayvanları İçin Mamaya dönüşüyor “ dedi
.
Yenilenebilir enerji kaynaklarına ilişkin projeler, çevre temizliği, evsel atıkların geri dönüşümü, atık bertaraf yöntemlerinde çevreci yaklaşımlarımıza bir yenisini ekliyoruz.diyen ,Avcılar Belediye Başkanı Dr.Handan TOPRAK,vatandaşlarımızın rahat ulaşabileceği noktalara konacak Akıllı Kumbaralarla ( Atıkmatik ) hem atık toplamaya yeni bir model hem de ihtiyaç sahiplerine kaynak yaratıyoruz. Metal, Plastik ve Cam dönüşümü sağlayan Akıllı Kumbaralar, Avcılar Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğümüzden temin edilecek Çevre Kartlarla kullanılacak .Bu kartlarda biriken puanlar ile ihtiyaç sahibi öğrencilerin kırtasiye, sokak hayvanlarının ise mama ihtiyaçları için kaynak yaratılmış olacak diyerek konuşmasını sürdü.
Etkinliğe konuk olarak katılanlar arasında bulunan  (ZEYÇED)  Zeytinburnu Çevre – Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ali GÜNDÜZ de ” Geleceğimiz için en iyi yatırım olan geri dönüşüme verdikleri önemden dolayı,çevre ve doğa dostu bir belediye olan  ,Avcılar Belediyesini ve Başkanı Handan TOPRAK’ı kutluyorum. Yeni örnek projeleri  ATIKMATİK’in hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
İstanbul Avcılar Belediyesince,Daha Yaşanabilir, Daha Sağlıklı Bir Avcılar İçin ,Paşaeli Kent Parkındaki   “ Dünya Çevre Günü  “ Etkinliği,resim sergisi,tiyatro oyunu,konser ve ödül töreni ile sona erdi.
 
 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketAnasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber