"Ölüm Okyanusu" Rekora Koşuyor

09 Ağustos 2017
0 Haber Yorum

9 Mayıs tarihinde yayınlanan Türkiye’nin ilk interaktif görsel romanı “İlbis: Ölüm Okyanusu” sadece üç ayda hiçbir reklam ve tanıtım çalışması yapılmadan ve sadece Android kullanıcıları ile yaklaşık 50 bin indirme sayısına ulaştı.

Puura Games tarafından 9 aylık bir hazırlık sonucunda piyasaya sürülen interaktif görsel roman yurtdışında da oldukça ilgi görüyor. Uygulamanın kurucu ortaklarından Sevda Yiğit, interaktif görsel romanın yurtdışında çok yaygın ve popular olduğunu, kendi romanlarının da Türkçe olduğu halde yurtdışından da oldukça fazla sayıda indirildiğini belirtiyor. Kısa bir süre sonra romanın İngilizce ve Çince versiyonlarını da piyasa süreceklerini belirten Yiğit, hedeflerinin yılsonuna kadar 1 milyondan fazla indirilme olduğunu belirtiyor.
Türk kültürünü tanıtıyor
Uygulamalarının şimdiden ABD’de Kanada rol kategorisinde 75. Sırada, Arjantin'de rol kategorisinde 160. Sırada, Cezayir'de,Avustural'da ve Katar'da  rol kategorisinde 57. sırada, Almanya'da 90. Sırada olduklarını belirten Yiğit, romanın Orta Asya Türk mitolojisi ve Şamanizm’i esas aldığını, romanda adı geçen karakterlerden yerlere,müziklere ve olaylara kadar her şeyin Türk mitolojisinden alındığını, Türk mitolojisini hem Türkiye’ye hem de dünyaya tanıtmanın öncelikli hedeflerinden biri olduğunu belirtti.
Sevda Yiğit, uygulamanın iOS versiyonunun Ağustos sonunda piyasaya çıkması ile birlikte hem yurt içinde hem yurtdışında reklam faaliyetlerine ağırlık vereceklerini belirtti.
İlbis: Ölüm okyanusu projesini hayata geçiren Puura Games 3 kız kardeş tarafından kurulan bir girişim. Kuruculardan Sevda Yiğit romanı yazarken, Gülcan Yiğit animasyonları çiziyor, Gülsüm Yiğit ise uygulamanın yazılım kısmını gerçekleştiriyor.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketAnasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber