Uyuşturucunun acı sonu: 'Dön Evine Kilit'

27 Temmuz 2018
0 Haber Yorum

Ünlü oyuncu Ayfer Çalgıcı’nın Zeynep karakterini canlandırdığı sinema filminin çekimlerinin bu ayın sonlarına doğru başlaması planlanıyor. Ayfer Çalgıcı "Dön Evine Kilit" adlı sinema filmi için şunları söyledi: ‘Karakterlere İskender Bağcılar Ali Uyandıran, Reyhan İlhan ve daha birçok sürpriz isim hayat verecek. Genç yaşta bu hikayeye özveri ile çabalayıp Bizim ekip olmamızı sağlayan ve işin hayata geçmesi için yıllardır sabırla bekleyen Cihangir Artun’u buradan kutluyor,teşekkür ediyorum. Çok iyi bir ekiple işe başlanacak olması umutlarımı daha da artırdı. Çok büyük bir dramı gündeme getirerek aileleri uyarmak ve onların hayatına minik de olsa bir katkıda bulunmak bizleri mutlu edecek.’

Turgut Ural’ın yönetmenliğini yaptığı ‘Dön Evine Kilit’ adlı sinema filmi çok iddialı geliyor.
Film  uyuşturucu bağımlılığını konu alan tüm Türkiye’nin de bildiği yaşanmış bir hikayeden yola çıkılarak yazılmış.
 
Ünlü oyuncu  Ayfer Çalgıcı’nın Zeynep karakterini canlandırdığı sinema filminin çekimlerinin bu ayın sonlarına doğru başlaması planlanıyor.
 

Ayfer Çalgıcı "Dön Evine Kilit" adlı sinema filmi için şunları söyledi: ‘Karakterlere  İskender Bağcılar Ali Uyandıran, Reyhan İlhan ve daha birçok sürpriz isim hayat verecek.  Genç yaşta bu hikayeye özveri ile çabalayıp Bizim ekip olmamızı sağlayan ve işin hayata geçmesi için yıllardır sabırla bekleyen Cihangir Artun’u buradan kutluyor,teşekkür ediyorum. Çok iyi bir ekiple işe başlanacak olması umutlarımı daha da artırdı. Çok büyük bir dramı gündeme getirerek aileleri uyarmak ve onların hayatına minik de olsa bir katkıda bulunmak bizleri mutlu edecek.’


 
Cihangir Artun'un senaryosunu yazdığı, Turgut Uyar'ın yönetmenliğini üstlendiği "Dön Evine Kilit" adlı sinema filminin başrolünde tecrübeli sinema sanatçısı Reyhan İlhan oynayacak.
Yaşanmış bir hikayeden esinlenerek yazılan senaryo, uyuşturucu bağımlısı bir kız ile polisin imkansız aşkından yola çıkarak uyuşturucu ile terör bağlantısını konu alıyor.
Bir programa katılmak üzere Bursa'ya gelen sinema sanatçısı Reyhan İlhan, yaptığı açıklamada, filmin senaristi Cihangir Artun'un, sevdiği insanı uyuşturucudan kaybettiğini anımsattı.
İlhan, senarist Artun'un yaşadığı olayları kaleme aldığını, bunu da kendisiyle paylaştığını belirterek, "Böyle güzel bir projede olacağım için çok heyecanlandım. Çünkü uyuşturucu ülkemizin kanayan bir yarası. Ben filmde Safiye Sultan karakterini canlandıracağım. Bir kabadayının eşi rolündeyim." dedi.
Uyuşturucu nedeniyle çok sayıda gencin hayatını kaybettiğini hatırlatan İlhan, şöyle devam etti:
"Bu müptelalık çok kötü. Bu filmle insanların gözünü açmak istiyoruz. İnsanların evlatlarını sık sık takip etmelerini istiyoruz. Arkadaş seçimi çok önemli. Düşünün uyuşturucu kullanan biri arkadaşınızsa belirli bir zamandan sonra onun sevdiği sevmediği her şeye siz de katılmış oluyorsunuz. O yüzden böyle bir proje bana geldiğinde çok heyecanlandım. Çok mutluyum. Güzel bir ekip oluşturduk."
İlhan, ekibin tiyatro kökenli sanatçılardan oluştuğunu vurgulayarak, "Seçilen arkadaşlarım duygusal insanlar. Bu film de duygusal olmayı gerektiriyor. Elimizi taşın altına koyduk. Kuvvetliyiz, gümbür gümbür geliyoruz. İnşallah güzel şeyler olacak." diye konuştu.

"Tek derdimiz, ailelerin yaralarını sarmak"

Senarist Cihangir Artun da kız arkadaşını uyuşturucudan kaybettiğini, yaklaşık 15 yıldır bu illete karşı mücadele verdiğini söyledi.
Filmin yaşanmış bir hikayeden yola çıkılarak kaleme alındığını belirten Artun, "Bir terör örgütünün, gençleri, hatta çocukları zehirlemek için yaptıklarını anlatmaya çalıştık. Bir emniyet operasyonunun perde arkası da diyebiliriz. Ağır dram, heyecan ve aksiyonun olduğu senaryo aslında gerçektir." ifadelerini kullandı.
Artun, uyuşturucuya verilen paranın terör örgütlerine aktarıldığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:
"Millete doğruları anlatmak için bu filmi çekeceğiz. Uyuşturucu ve terörün bağlantısını anlatmak için yola çıktık. Oyuncu kadromuzda İskender Bağcılar, Reyhan İlhan, Deniz Oral, Tuncay Kaynak, Perihan Savaş, Ayfer Çalgıcı, Selim Bayraktar, Arzu Dumanlıbulut, Oray Milas, Barış Ordu, Gülseren Gümüş, Kemal Denizci

Selim Bayraktar 

Perihan Savaş 

Deniz Oral, 

ve Kadir Turan gibi önemli isimler yer alıyor. Uyuşturucuyu bir kişiye bile bıraktırırsak kardır. Maddi bir kaygımız yok. Tek derdimiz, ailelerin yaralarını sarmak."
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber