TÜRKİYE KÖRLER VAKFI 43.YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI !..

11 Ağustos 2017
0 Haber Yorum

Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilen etkinliklerle,Lions’un Göz Nuru Türkiye Körler Vakfı’nın, 43.kuruluş yıl dönümü kutlandı.

TÜRKİYE  KÖRLER VAKFI  43.YIL DÖNÜMÜNÜ  KUTLADI !..
Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilen etkinliklerle,Lions’un  Göz Nuru Türkiye Körler Vakfı’nın,   43.kuruluş yıl dönümü kutlandı.
118-U Yönetim Çevresi  Genel  Yönetmeni  Adnan Babür GÜNDÜZ,Geçmiş Dönem Genel  Yönetmeni M.Selahattin ATAN ve Genel Yönetmen 2.Yardımcısı İlknur TÜRKKAAN,Engellilere Yönelik Hizmetler Koordinatörü Nursel  SİZGEK ve Angora,Esat,Çukurca ,Emek Lions Kulüp üyeleri ile gönüllülerin katıldıkları tören görme engelli çocukların özel eğitim aldığı bir okulda kutlandı.
Genel Başkan Erol AYDIN,“ Kuruluşundan günümüze Lions ailemiz ve Lion kardeşlerimizle Türkiye Körler  Vakfı,hizmet alanlarını güçlenerek genişletmektedir.
Özellikle Trabzon,İstanbul ve Ankara’da önemli planlamalar içinde olduklarını, 2017-2018 çalışma döneminde  Adana-Mersin,İzmir ve Konya  Lions Kulüplerini ve gönüllüleri de  çalışmalara dahil ederek  çok önemli projelere imza atacaklarını ” ifade etti.
Genel Yönetmen Adnan Babür GÜNDÜZ de yaptığı konuşmasında,” Lions’un en önemli hizmet alanlarından biri olan Göz Nurunu Koruma - SIGHT FIRST anlayışı sayesinde dünyada  100 Yılda 200 milyonu aşkın görme engelliye hizmet verildiğini,ülkemizde de 50 yıldır görme engelliler  için okul açmak dahil birçok faaliyetin içinde olduklarını ve olmaya devam edeceklerini “belirtti.
İstanbul’da da kutlanan kuruluş yıl dönümünde,görme engelliler ile İstanbul Huzurevi sakinleri  bir araya gelerek keyifli sohbet ve birbirlerini tanıma fırsatı bulmuşlardı.
Vakıf gönüllüleri Kerim ve Selim ALTINOK kardeşler ” Yaşlılığın da bir engellilik hali olduğunu,iki farklı gurubu bir araya getirerek farkındalık yaratma düşüncesini çok beğendiklerini ”dile getirdiler.
 
 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketAnasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber