STEPTEMBER’DA 2 BİN 832 KİŞİ, 446 MİLYON ADIM ATTI

12 Kasım 2018
0 Haber Yorum

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye’nin ülke temsilcisi olduğu “Steptember” sosyal sorumluluk projesi sona erdi. 2 bin 832 kişi Cerebral Palsy’li çocuk ve erişkinleri için 446 milyon 238 bin 439 adım atarak farkındalık yarattı; 832 bin Türk Lirası bağış topladı.

2011 yılında başlatılan ve 9 ülkede eşzamanlı gerçekleştirilen Steptember sosyal sorumluluk projesine bu yıl Türkiye’den 2 bin 832 kişi katıldı. Cerebral Palsy’li çocuklara destek veren gönüllüler Eylül ayı boyunca günde 10 bin adım atarak veya 10 bin adıma eşdeğer koşma, bisiklete binme, yüzme gibi aktiviteler yaparak hem toplumda Cerebral Palsy farkındalığı yaratılmasına destek oldu, hem de Cerebral Palsy’li çocuklara ücretsiz özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerinin sunulması için bağış topladı. Steptember süresince toplamda 446 milyon 238 bin 439 adım atılarak 832 bin TL bağış toplandı.

“Steptember Projesi’ne Kurumsal Firmalar da Destek Oldu”

Steptember Sosyal Sorumluluk Projesi’nde bireysel gönüllüler dışında kurumsal firmalar da destek verdi. Steptember Projesi’ne bu yıl 390 kişi ile katılan Ford Otosan 150 bin 252 TL, 495 kişi ile katılan Zorlu Holding 100 bin 286 TL, 401 kişi ile katılan Borusan Holding 96 bin 51 TL,  141 kişi ile katılan ING Bank Türkiye 53 bin 904 TL, 119 kişi ile katılan Penti ise 49 bin 805 TL bağış topladı. Projeye 42 firma destek verdi.

“Steptember’ın Türkiye’deki Öncüsü Olmaktan Çok Mutluyuz”

Dünya çapında Cerebral Palsy konusunda en geniş kapsamlı farkındalık ve bağış toplamaya yönelik sosyal sorumluluk projesi olan Steptember’ın Türkiye’deki öncüsü ve yürütücüsü olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye Genel Direktörü Nigar Evgin, “2 bin 832 gönüllümüz sayesinde toplanan 832 bin TL bağış ile Vakfımızdan hizmet alan, maddi durumu yetersiz Cerebral Palsy’li çocuklara özel eğitim, fizyoterapi, dil konuşma terapisi gibi seansları ücretsiz sağlayabilecek ve okulumuzda okuyan çocuklara eğitim bursu verebileceğiz. Bunun yanı sıra engelli olma riski taşıyan, henüz engelli raporu almamış bebekler için de gereken erken müdahale programlarını sunabileceğimiz için çok mutluyuz” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber