FESTİVALDE YARINLAR

14 Mart 2019
0 Haber Yorum

17. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, Fransız Kültür Merkezi ve Barış Manço Kültür Merkezi'nde de kadınlarla buluşmaya devam ediyor.

15 MART 2019 CUMA PROGRAMI

17. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, Fransız Kültür Merkezi ve Barış Manço Kültür Merkezi'nde de kadınlarla buluşmaya devam ediyor.

 

Fransız Kültür Merkezi’nde 17:00’de Janet Barış’ın moderatörlüğünde gerçekeleşecek “Sinemada Cinsiyetler ve Performanlar” paneline Aase Högfeldt ve Dana Linssen katılacak. 19:30’da gösterilecek Zehirli Çiçek - Bir Yeraltı Senfonisi filminin yönetmenlerinden Sabine Jelinkova da gösterimde yer alacak.

 

Zehirli Çiçek - Bir Yeraltı Senfonisi: 1923 Viyana’sı, yeraltı dünyasının alacakaranlığında, ajan Carmilla V. Karnstein, bilimci Laurenzia Walpurga Hildburg Bingen ve ucube gösterileri aktristi Vladimirja von Silvanien; düşman ajanlar, vicdansız hayranlar ve varoluş trajedisiyle karşı karşıyadır. Alemci toplulukları, kuir yaşamları, radikal okuma grupları ve gizli laboratuvarları, "Doğal Olmayan Aktivitelerle Mücadele Dairesi"nin tehdidi altındadır. Üç kadın müttefik, bu baskıcı gözetim ile mücadele eder. Klasik sessiz sinema dilini, 1920’lerdeki Viyana’nın radikal kuir feminist yorumuyla birleştiren; politik direniş, dayanışma ve güçlenmeyi kutlayan, hafif meşrep ve kuir bir film.

 

Festivali kapsamında yer alan bir diğer etkinlik olan “Kadınların Seçimi” forumunda yerel yönetimlerde kadınlar, kadın adaylar, yerel yönetimlerde kadınların karşılaştığı sorunlar, karşılaşılan duvarlar, yerel seçim öncesi ve sonraki strateji ve dayanışma olanakları gibi hem 2019 yerel seçimleri hem de kadınların yerel katılımı konuşulacak. Foruma Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Bahar Yalçın, Mardin Belediye eski Eş Başkanı Februniye Akyol ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serpil Çakır katılacak.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber