(GZP) Geleceğim Zeytinburnu Platformu, Tarihine Sahip Çıkıyor!...

23 Ekim 2018
0 Haber Yorum

(GZP) Geleceğim Zeytinburnu Platformu Kurucu başkanlığını Değişim ve Gelişim Tarihi İçinde Zeytinburnu isimli kitabın yazarı ve Geleceğim Zeytinburnu Platformu Başkanı Gazeteci yazar Hüseyin Çetiner'in kurduğu platformun hedefleri çok büyük. GZP Platformu büyük bir katılımın olduğu toplantıya ev sahipliği yaptı.

(GZP) Geleceğim Zeytinburnu Platformu, Tarihine  Sahip Çıkıyor!...
 (GZP) Geleceğim Zeytinburnu Platformu Kurucu başkanlığını Değişim ve Gelişim Tarihi İçinde Zeytinburnu isimli kitabın yazarı ve Geleceğim Zeytinburnu Platformu Başkanı Gazeteci yazar Hüseyin Çetiner'in kurduğu platformun hedefleri çok büyük. GZP Platformu  büyük bir katılımın olduğu  toplantıya ev sahipliği yaptı.
 (GZP) Geleceğim Zeytinburnu Platformu Yönetim kurulu tam kadro Yüksek İstişare Kurulu üyeleri ile yapılan toplantıya katıldı. Başkan ve başkan yardımcısı ile birlikte 13 kişiden oluşan  yönetim kurulu üyelerinin toplantıda hazır bulunması herkesin tarihi mekanlarımıza ve önemli ebedi şahsiyetlerin gelecek kuşaklara aktarılması adına platform tarafından yapılan çalışmalara değer verdiklerini göstermiş oldular.
 Yönetim Kurulu üyeler neler söyledi ? Kurucu başkan Hüseyin Çetiner şunları söyledi "Öncelikle . Arkadaşlar kısaca şunları söylemek isterim,"Amerika’yı 1765'de kuran Gerorge Washington'un piposunu görmek için milyonlarca turist o müzeyi ziyaret ediyor,ancak bizim Zeytinburnu Fatih Camimiz 1452'de kurulmuş. Yani ABD henüz yok iken 313 yıl daha önce ibadete açılmış. Hakeza Yenikapı Mevlevihanemiz 'de ABD' yok iken 1598'de ibadete açılmış. Meryem ana kilisesinde bulunan ayazma ise Milattan önce 450’li yıllarda kurulmuş bir yapı.Özellikle tarihi mekanlarımızın  yeteri gibi kullanılmadığı bir gerçek. İşte Platform olarak bu eksikliğimizi giderip tarihi mekanlarımızın hak ettiği değeri görmesi adına ciddi bir çalışmanın içine girdik. Birbirinden güzel düşüncelerimiz ve planlarımız var hepsini burada anlatsam zaman yetmeyecek yapacağımız haberlerle, tanıtım filmleri ile hep beraber güzel işler yapacağız. Yüksek İstişare Kurulu Başkan yardımcımız  olan ve bize ev sahipliği yapan , Erbakan Vakfı Zeytinburnu şube Başkanı Onur Dolar başta olmak üzere bizleri yalnız bırakmayan bütün katılımcılara kendim ve platformumuz adına teşekkür ederim şeklinde konuştu.
 Başkan Yardımcısı Müzeyyen Kurt ise konuşmasında " Her geçen gün daha güzel projeler üretiyoruz. Tarihi mekanlarımızı daha çok kişiye tanıtmak adına büyüyoruz. Bugün burada 99 kişiden oluşan Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyelerimiz içinde zamanı müsait olan arkadaşlarımız ile bir araya gelerek tanıştık,fikir alışverişi yaptık. Tarihi mekanlarımızı ve şahsiyetlerimizi daha çok kişiye ulaştırmak adına yol haritamızı güncelledik” dedi.
 Daha sonra yönetim kurulu üyelerinden "Asuman Sula Durmuşoğlu, Nadiye Polat,Nurşen Örnek,Osman Kumandan,Tülay Gençtürk Biçer, Arzu Sidal,Muzaffer Demir Çiğdem Koç ve Zeki Karagözlü 'de hem kendilerini Yüksek İstişare Kurulu üyelerine tanıttılar hem de yapılan çalışmanın sıradan olmadığını ifade ederek bu çalışmaların ülkemize hem kültürel hem tarihi hem de ekonomik olarak çok önemli katkılarının olacağını ifade ederek bütün katılımcılara teşekkür ettiler.
 İngilizce Öğretmeni ve Zeytinburnu Amerikan Kültür dil kurslarının sahibi  Yönetim Kurulu üyesi Çiğdem Koç'un tarihi mekanların ingilizce tanıtım çalışmaları için elinden geleni yapacağını ifade etmesi alkış aldı.
 İlk kez toplantıya katılan Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyeleri çok güzel fikirler ortaya koydu.
 Erbakan Vakfı Zeytinburnu ilçe Başkanı Mali Müşavir ve Geleceğim Zeytinburnu Platformu Yüksek İstişare Kurulu başkan yardımcısı Onur Dolar da konuşmasında "Hüseyin Çetiner'in Zeytinburnu için yaptığı yararlı çalışmaları ben ve il başkanımız sayın Hüseyin Terzi'de yakından takip ediyoruz. Biz bu samimi,planlı, programlı ve ayağı yere basan çalışmaları değerli ve kıymetli buluyoruz. Her zaman ve her yerde Geleceğim Zeytinburnu Platformu'nun yaptığı çalışmalarının yanında yer alacağımızı hepinizin huzurunda ifade etmek isterim. Platformun tarihi mekanlara ve şahsiyetlere sahip çıkan çalışmalarını taktir ile takip ediyorduk. Şimdi ise bizde bu hayırlı çalışmanın içinde yer almaya başladık inşallah hep beraber güzel işler yapacağız” şeklinde konuştu.  
Zeytinburnu Tüm Malatyalılar Dernek Başkanı,GZP Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Suat Sarıkaya yaptığı konuşmada diğer dernek başkanlarının da bu oluşumun içinde yer almasını istedi. Sarıkaya bu olursa hedeflere daha erken sürede ulaşılacaktır “ dedi
.(ZEYÇED ) Zeytinburnu Çevre –Kültür ve Turizm Derneği Başkanı, Yüksek İstişare Kurulu  Üyesi Ali Gündüz de “Bölgemizdeki tarihi cami – çeşme-hamam ve tarihe geçmişi kişilerin mezarlarının    daha iyi tanıtılmasında basının ve Tv’lerin de yanımızda olmalarını,bizleri desklemelerini istiyoruz “ dedi.
 Diğer Bütün Yüksek İstişare kurulu üyeleri Platformun kurucu başkanı Gazeteci yazar Hüseyin Çetiner tarafından sahneye davet edilerek hem kendilerini tanıttılar hem de platform ile alakalı fikir ve düşüncelerini ortaya koydular. Kimler toplantıya katıldı ? Yönetim Kurulu Üyeleri : Hüüseyin Çetiner,Müzeyyen Kurt, Nurşen Örnek,Osman Kumandan, Nadiye Polat, Tülay Gençtürk, Arzu Sidal,Çiğdem Koç, Muzaffer Demir, Asuman Sula Durmuşoğlu, Zeki Karagözlü, Yüksek İstişare Kurulu Üyelerinden katılım ise şu şekilde oldu Onur Dolar, Ezgi Olcay Kopal, Cihan Özarslan,Erhan Şahin, Yusuf Karakaş, Eray Karaca, Habibe Serin,Fatma Demiralp, Emel Sülü ,Remzi Tayuzak, Ali Gündüz, Nail Arıboğa, Süheyla Çelik, Öznur Köse, Nihayet Gölbaşı, Faik Sönmez ,Sema Esma,Yıldız Sezer, Alim Özdemir, Kemal Yılmaz, Mustafa Dönmez, Muzaffer Altan, Gülşah Sibat Barutçu, Zülfü Gökçe, Aynur Biçiçi, Hüseyin Alkış, Mehtap Koç Ballı, Erdem Başaran, Suat Sarıkaya,Mehmet Orhan, Nazlı İleri, Nigar Gümüş, İlknur Kılıç, İsmail Çelebi, Ayşe Arda, Aysel Binar Güler, Sevim İleri, Emrah Çamlı, Ahmet Merkit ve Muhammet Barutçu. Geleceğim Zeytinburnu Platformu Yönetim Kurulu Üyeleri ve Yüksek İstişare Kurulu Üyelerinin yapmış olduğu tanışma ve istişare toplantısı yoğun katılım ile yapıldı. Ortaya koyulan düşünce ve fikirler herkes tarafından beğenildi.
 Ortak karar Kasım ayının 2.veya 3. haftasında mülki idare amirlerinin de davetli olduğu  1000 kişilik bir toplantının yapılması yönünde tavsiye kararı alındı. Toplantı hatıra fotografı çekimi ile son buldu.

 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket

2019 YEREL SEÇİMLERDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
SP
HDP
DİĞER
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber