​ ÖZEL ETİLER AÇI ANADOLU LİSESİ EĞİTİM DÜNYASINDA İDDİASINI SÜRDÜRÜYOR

17 Temmuz 2017
0 Haber Yorum

1986 yılından bu yana butik eğitimcilik anlayışını benimseyen ve geliştiren kurumumuz, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle “Özel Etiler Açı Anadolu Lisesi” İstanbul’un en nezih bölgelerinden olan Etiler'de butik okul olarak hizmet vermeye hazırlanıyor.

1986 yılından bu yana butik eğitimcilik anlayışını benimseyen ve geliştiren kurumumuz, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle “Özel Etiler Açı Anadolu Lisesi”  İstanbul’un en nezih bölgelerinden olan Etiler'de butik okul olarak hizmet vermeye hazırlanıyor.
Etiler Açı Anadolu Lisesi, “Eğitim kadro işidir.” felsefesiyle alanında birikimi ve tecrübesi olan öğretmenlerle yola çıktı. Kurum, yıllardır üstlendiği misyonun devamı olarak bu ders yılında da butik bir binada 15-16 kişilik sınıflarda, etkin danışmanlık sistemiyle hizmet verecek. Kurumda öncelikli hedef; öğrencilerinin başarısını en üst seviyeye getirerek güvenli bir okulda bilimsel düşünebilen, kendini ifade edebilen, üreten mutlu bireyler yetiştirmektir.
Okulun en belirgin farkı, üniversiteye hazırlık çalışmalarını 9. sınıftan itibaren planlaması olacak. Öğrenciler, okulun haricinde kurs, danışmanlık, rehberlik ve benzeri hiçbir uğraşın içinde olmadan tüm ihtiyaçlarını okullarında karşılayabilecekler. Okul, bire bir koçluk sistemi ile yurt içindeki ve yurt dışındaki köklü üniversitelere öğrencilerini hafta içi ve hafta sonu etüt programları ile hazırlayıp ve gerekli danışmanlığı sunacak. Böylelikle öğrenciler, okul harici zamanlarını ailelerine ve sosyal yaşamlarına ayıracak.
Daha önce Dünya Bankası, Birleşmiş Milletler, Unicef gibi uluslar arası kurumlarla projeler yürüterek eğitim standartlarını kanıtlayan kurum, 2017-18 Eğitim-Öğretim yılında da yapacağı uluslar arası projelerle öğrencilerinin birer dünya vatandaşı olmasını sağlayacak.
Okul, yabancı dil eğitiminde fark yaratmak için  Moodle sistemi ile  güncel teknolojiyi destekleyerek güçlü bir alt yapı hazırladı. Bu sayede İngilizce eğitiminde sadece “okuyup yazan” değil, mutlaka “konuşabilen ve üreten” öğrenciler yetiştirmek üzere yurtdışı tecrübeli öğretmenleri ile öğrenme süreçlerini eğlenceli hale getiren birer moderatör olacaklar. Ayrıca 9. sınıfın sonunda İngilizce eğitimini pekiştirmek adına öğrencilerine Kanada’da Pera College dil okulunda beş haftalık dil programı sunup onları uluslar arası “TRINITY Sertifikalama Sistemi”yle tanıştıracak.
Öğrenciler, ikinci yabancı dil olarak Almanca veya Fransızcadan birini kişilik, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kendileri tercih edebilecekler.
Okul, kendine özgü “Rotasyon kulüp sistemi” ile öğrencilerin zihinsel, ruhsal, sosyal ve bedensel gelişimlerini sağlamak adına müzik, sanat, kültür ve spor alanlarında faal ve yaşayan kulüp çalışmaları yapacak. Perküsyon Kulübü, Yemek Kulübü, İngilizce Drama ve İngilizce Yoga Kulübü gibi renkli kulüpleriyle öğrencilerin farklı yeteneklerini ortaya çıkartıp onları akademik hedeflerinin yanında sosyal bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyor.
Türkiye genelinde 200’ün üzerinde kurumu bulunan, yayınlarındaki üstün başarısı ve üniversite hazırlıkta kaliteli eğitimi ile 2017 yılı YGS’de Ankara birinciliği, Türkiye ikinciliği, Türkiye dördüncülüğü gibi dereceler ile adından söz ettiren “Açı Eğitim Kurumları” artık uygulama sahasına inerek okulculuğun başkenti oluyor. 31 yıllık tecrübeyi “Açı Eğitim Kurumları”nın birikimiyle birleştirerek Özel Etiler Açı Anadolu Lisesi olarak eğitim dünyasında baş rolü  oynamaya devam edecek.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketAnasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber